Marianowo świętowało- z chichotem Sydonii w tle

11 cze 2018

Jubileusz 770- lecia budzi szacunek. Była zatem okazja, by godnie uczcić urodziny Marianowa. Staraniem Gminy zorganizowano cykl spotkań, poświęconych bogatej historii tej miejscowości, znanej z tragicznej historii Sydonii von Bork, posądzonej o czary i rzucenie klątwy na ród Gryfitów. Obok oficjalnych imprez, mieszkańcy mieli okazję bawić się podczas festynów, organizowanych przez Gminę Marianowo. Patronat nad jubileuszowymi uroczystościami objęła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko- Kamieński, Andrzej Dzięga.

czytaj więcej

Będą projektować w doborowym gronie

10 cze 2018

Umowę o współpracy podpisał Powiat Stargardzki i Zespół Szkół Nr 2, z firmami Cadelan Polska Sp. z o.o. oraz IBS Poland. Zgodnie z jej zapisami, uczniowie klas informatycznych przyswajać będą tajniki projektowania części samochodowych, korzystając z profesjonalnych narzędzi programowania. Specjalistyczny staż, dziesięciu wybranych uczniów rozpocznie od września tego roku. Umowę Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 i przedstawiciele firm podpisali w obecności Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, Prezydenta Stargardu Rafała Zająca i Prezesa Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego, Krzysztofa Furmańczyka .

czytaj więcej

Amok i szaleństwo w pakiecie. Ostrzegamy!

08 cze 2018

Piętnaście osób zatrutych dopalaczami przebywa na leczeniu w szpitalach regionu. Niektóre z nich są w stanie ciężkim. Dramat nastąpił po zażyciu substancji niewiadomego pochodzenia, sprzedanych przez 18- letniego dilera w Trzebiatowie. Poszkodowani w najcięższym stanie przebywają na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

To skutek poszukiwania nowych doznań i wrażeń oraz „innych stanów świadomości”, chemicznie wspomaganych przez syntetyczne substancje, których składu nie znają nawet najbardziej doświadczeni toksykolodzy. Leczenie, a raczej walka o życie ofiar dopalaczy, przypomina błądzenie po omacku. Nie wiadomo bowiem, co stanowi najlepszą odtrutkę dla organizmu ogarniętego wyniszczającym szaleństwem i amokiem.

czytaj więcej

Nabór ofert na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego ogłoszony

08 cze 2018

Starosta Stargardzki ogłosił nabór ofert w postępowaniu, którego celem jest wyłonienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Stargardzie. Rozpoczęcie procedury okazało się konieczne po tym, jak 31 maja 2018 r. wygasła pięcioletnia kadencja obecnego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zgodnie z ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej kandydaci ubiegający się o to stanowisko, powinni spełniać kwalifikacje wymagane w ustawie i rozporządzeniach Ministra Zdrowia, dotyczących funkcjonowania  jednostek inspekcji sanitarnej.

czytaj więcej

Ratował życie dziecka nad jeziorem Krzemień

07 cze 2018

-Zrobiłem to, co umiałem- mówi skromnie o sobie Alan Gocół, absolwent Technikum Mechatronicznego Zespołu Szkół Nr 1 w Stargardzie.  Alan  pospieszył z pomocą dziewięciolatkowi, wyciągniętemu z wody jeziora Krzemień. Na plaży kąpieliska w gminie Dobrzany, wypoczywał w majowo- czerwcowy długi weekend. Tragiczny bilans tych dni w naszym regionie zamknęła liczba trzech śmiertelnych ofiar kąpieli.

czytaj więcej