Bezpieczne wakacje komisarza Inka

21 cze 2018

Z uczniami klas 1- 7 szkoły podstawowej w Dobrzanach spotkali się dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji. Do zachowania bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku przekonywali w asyście komisarza Inka- etatowego już pracownika stargardzkiej komendy, który wyspecjalizował się w edukacji najmłodszych, w przystępny sposób przypominając im o podstawowych zasadach bezpiecznych wakacji.

czytaj więcej

Za "Szybami" Pana Mariana

20 cze 2018

 

Był to  wyjątkowy w swoim klimacie, pełen dobrych wibracji koncert, poświęcony pamięci nestora „piosenki z tekstem” w Stargardzie, a przygotowany przez jego wychowanków. Chcieli w ten sposób przywrócić pamięć o Nauczycielu, a raczej Mistrzu- Marianie Bęćkowskim. Od niego rozpoczęła się przed laty przygoda z poezją śpiewaną, która zawiodła wielu na literackie, aktorskie i poetyckie ścieżki. Część z nich pozostała na tej drodze. Inni przejęli po Panie Marianie pasję i trud kształcenia nowych pokoleń, zafascynowanych tekstem, który idealnie współgra z dźwiękiem. Wszystkich łączy jedno: godne uhonorowanie swojego Nauczyciela. Lecz bez fanfar i zadęcia. Tak jak lubi- muzyką i tekstem.

czytaj więcej

Magia słońca i deszczu w Parku Chrobrego

20 cze 2018

Tłumy widzów, zwiedzających i wystawców zgromadziła 17 edycja Festynu na Ulicy Magicznej. Imprezę  zorganizowano staraniem Książnicy Stargardzkiej. Park Chrobrego wypełnił gwar, większość zaś wydarzeń skupiało się wokół sceny Teatru Letniego, która była miejscem występów zespołów muzycznych, tanecznych i teatralnych. Mogliśmy podziwiać młodych artystów Państwowej Szkoły Muzycznej, Klubu Wojskowego i Młodzieżowego Domu Kultury. Dopisali także wystawcy, oferujący m.in. wyroby rękodzieła czy ekologiczną żywność. Twórcy portretów i pejzaży zachęcali też do kupna swoich obrazów, prezentowanych w parkowych alejkach.

czytaj więcej

Pobiegli na podium z Ukrainą, Marokiem i Niemcami

20 cze 2018

Tegoroczne  Dni Stargardu minęły już półmetek.  Różnorodność  imprez sprawia, że  każdy czerwcowy weekend  przynosi nowe wydarzenia, zarówno dla mieszkańców, jak i gości przybyłych do miasta.  Bawią się całe rodziny, uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach artystycznych, rekreacyjnych i sportowych. Partnerem wielu z nich, wspólnie z Miastem Stargard jest również Powiat Stargardzki, świętujący wspólnie z mieszkańcami wyjątkowe dni radości oraz atmosfery nadchodzącego lata.  Wielu atrakcji dostarczył nam Dzień Sportu,  który na długo zapadnie w pamięci. Kulminacyjnym punktem sportowego weekendu okazała się XII już edycja Biegu o Błękitną Wstęgę, zorganizowana staraniem Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki.

czytaj więcej

Gorący jubileusz Strażaków Ochotników

19 cze 2018

Chwile wzruszenia, refleksji ale też i spontanicznej radości towarzyszyły jubileuszowym uroczystościom 70- lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielkowie. Okrągła rocznicę  świętowali Strażacy Ochotnicy, wracając wspomnieniem do czasu, gdy pierwsi osadnicy z kresów wschodnich założyli w 1948 r. stanicę OSP, chroniąc przed ogniem swoje nowe miejsce na ziemi.

czytaj więcej