Podnosimy alarm, apelując o rozwagę nad wodą

05 cze 2018

Miniony weekend okazał się tragiczny pod względem przypadków utonięć w trakcie kąpieli. Podczas ostatnich dni woda pochłonęła trzy ofiary w regionie. Ciało 16- latka, który w minioną niedzielę zaginął nad Miedwiem, w poniedziałkowe popołudnie wyłowili ratownicy WOPR z wody jeziora. Bilans śmiertelnych utonięć jest przerażający tym bardziej, że rozpoczęcie sezonu praktycznie dopiero przed nami. Do tragedii dochodzi, mimo powtarzanych apeli o zachowanie rozwagi oraz elementarnych zasad bezpieczeństwa, podczas wypoczynku nad rzeką lub jeziorem.

czytaj więcej

Szansa dla zdolnych i ambitnych

04 cze 2018

                                                                                              

Ruszyła XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku. Program kierowany jest do zdolnych i ambitnych maturzystów, którzy wywodząc się z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, mają  trudniejsze możliwości życiowego startu. Jeśli skorzystają z oferty stypendialnego programu, rozpoczynając studia dzienne w roku akademickim 2018/ 2019, mogą otrzymać miesięczne stypendia w wysokości 500 zł.

 Będą one wypłacane przez 10 miesięcy. Program realizowany jest z udziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który podpisał porozumienie z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, odpowiedzialną za wprowadzenie programu.

czytaj więcej

Z dziećmi po ryby do Kiczarowa

04 cze 2018

Łowisko stargardzkiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Kiczarowie było miejscem imprezy dla najmłodszych. Dzień Dziecka z wędką w ręku świętowano w miniony weekend, podczas szóstej edycji „Młodego Rybomaniaka”.  Stargardzkie Koło PZW gościło młodych pasjonatów wędkarstwa, którzy mogli wziąć udział w zawodach, cieszących się dużym zainteresowaniem. Nad łowisko w Kiczarowie zjechało 50 zawodników w wieku 6- 15 lat, oraz blisko 150 gości dopingujących adeptów wędkarstwa. Młodzi rybomaniacy czekali  cierpliwie na swoje trofea, kryjące się w toni jeziora.

czytaj więcej

Konkurs z nowym regulaminem

04 cze 2018

Przypominamy o konkursie, dedykowanym wszystkim, którzy mają umiejętność dostrzegania zarówno szczegółów, jak i pejzaży w skali makro. Jeśli chcą podzielić się z odbiorcami tym,  co uwiecznili  w kadrze mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym,  ogłoszonym przez Powiat Stargardzki . Tegoroczny konkurs organizowany jest pod hasłem: „Przyroda Powiatu Stargardzkiego”, a ogłoszony został  w ramach projektu ,,Bobrowa Polana IV – podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”. Zadanie dla jego uczestników jest proste: należy  wykonać zdjęcie o tematyce przyrodniczej, ukazujące naturalne piękno Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej

Geodeci piszą- Starosta odpowiada

01 cze 2018

Geodeci wystosowali do Starosty list otwarty. Z jego treścią zapoznali także redakcje lokalnych mediów. Autorzy listu dają wyraz zaniepokojeniu problemami, związanymi z funkcjonowaniem Wydziału Geodezji Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Domagają się przede wszystkim poprawy warunków pracy i wynagrodzenia. Stanowisko Starosty w tej sprawie zamieszczamy poniżej.

czytaj więcej