Rząd podzielił pieniądze na remonty dróg lokalnych

13 cze 2018

Znamy już listę gmin i powiatów, którym rząd przyznał dofinansowanie w ramach  Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Z ogólnej puli 1,3 mld zł., województwo zachodniopomorskie otrzymało ponad 27 mln 806 tys. zł. Stosowne dokumenty, powiaty i gminy naszego regionu mogły składać w Urzędzie Wojewódzkim do 15 kwietnia. Spośród 90 złożonych wniosków, na wsparcie może liczyć 29 inwestycji. Zarząd Dróg Powiatowych w imieniu Powiatu Stargardzkiego, aplikował o dofinansowanie dwóch projektów. Niestety, jeden z nich nie znalazł się zarówno na liście podstawowej, jak i uzupełniającej. Jest natomiast szansa, że kolejny z wniosków zostanie dofinansowany, zajmując drugą pozycję listy uzupełniającej rządowego programu.

czytaj więcej

Usiąść w forelu Starosty- bezcenne...

13 cze 2018

Jak funkcjonuje na co dzień Starostwo Powiatowe? Czym zajmuje się Starosta oraz pracownicy poszczególnych wydziałów? I wreszcie- czy można usiąść w fotelu Starosty… To pytania zadawane najczęściej  przez najmłodszych gości, którzy odwiedzili siedzibę  Starostwa przy ul. Skarbowej. Dociekliwość podopiecznych Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr. 3 w Stargardzie budziła wrażenie. Grupa 20 uczniów klasy „0a” pod opieką  wychowawczyni Agnieszki Zaręby, miała okazję zajrzeć w niemal wszystkie zakamarki Starostwa.  Najmłodsi goście zajrzeli więc do  sali sesyjnej Rady Powiatu, gabinetu Starosty i przemknęły dalej- przez Wydział Komunikacji, Kancelarię Ogólną i Biuro Rzeczy Znalezionych. Wszędzie wnosiły gwar i radosny harmider, który wypełniał przez chwilę korytarze i pomieszczenia budynku, gdzie panuje zazwyczaj nastrój skupienia i powagi.

czytaj więcej

Bohaterowie Miedwiańskiego Zlotu

12 cze 2018

Barwny korowód pojazdów z epoki: Chevrolety, Mercedesy i dostojne Volvo, a także OldsMobil, Triumph i Lincoln- nie sposób o nich zapomnieć. Jadąc w Stargardzie ulicą Skarbową, odczuwamy jeszcze klimat  wyjątkowej podróży w przeszłość, możliwej tak niedawno przy okazji XI edycji Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Zlot  zorganizowano staraniem Automobilklubu Stargardzkiego, pod patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej

czytaj więcej

Młodszy brat jest z niego dumny...

12 cze 2018

-Czyny, jakich dokonujemy w życiu, świadczą o naszym charakterze i osobowości- mówiła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, podczas spotkania z Alanem Gocółem. Absolwent Technikum Mechatronicznego Zespołu Szkół Nr 1 w Stargardzie, reanimował wyciągniętego z wody dziewięciolatka. Dramat rozegrał się 31 maja nad jeziorem Krzemień w gminie Dobrzany. Dzięki szybkiej reakcji oraz opanowaniu, a także znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy Alan zdołał przywrócić funkcje życiowe dziecku, które przez 10 minut przebywało pod wodą.

czytaj więcej

CEPiK już działa- awaria usunięta

12 cze 2018

Od kilku minut system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców funkcjonuje już normalnie. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stargardzie wznowił przyjmowanie klientów do rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy.  Przyjmowani są interesanci, którzy otrzymali wcześniej wydruki z biletomatu, zgodnie z przyjętym systemem zarządzania ruchem klientów. Wydane dzisiaj bilety- przed awarią CEPiKU- zachowują swą ważność. Można zarejestrować pojazd w godzinach pracy Starostwa. Po wznowieniu pracy ok. godz. 13., problemów z obsługą interesantów wydziału nie odnotowano. Obowiązują terminy przyjęć podane na bilecie, z korektą godzin ujętych wcześniej w systemie. Przerwa  w funcjonowaniu systemu CEPiK trwała ogółem 5 godzin.

Problemy  Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców stanowią jedynie część bardziej rozległej awarii, która objęła cały System Rejestrów Państwowych. Więcej informacji o przewidywanym czasie przywrócenia pełnej sprawności systemu, znajdziemy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

czytaj więcej