Historia jednej patery

24 maj 2018

Doświadczenie uczy nas, że wielkich odkryć i znalezisk dokonuje się przypadkiem. Szereg takich doświadczeń tworzy historię zdarzeń lub rzeczy, która kształtuje dzieje miejsca i ludzi. Nie inaczej jest w kontekście Stargardu i bogatej przeszłości miasta. Świadczy o tym nieoczekiwane odkrycie, dokonane przez pracowników Książnicy Stargardzkiej. Dowiodło ono, że nie trzeba wcale organizować wypraw na krańce świata. Na miejscu- tuż pod ręką- jest bowiem jeszcze wiele do odnalezienia. 

czytaj więcej

Od poniedziałku- rejestracja także przez internet

24 maj 2018

Cyfrowy system obsługi klientów Wydziału Komunikacji Starostwa w Stargardzie został wprowadzony we wtorek, 15 maja. Po kilku dniach od chwili jego wdrożenia widać, że ułatwił znacznie obsługę interesantów, przyczyniając się głównie do rozładowania kolejek. Zwiększył też komfort obsługi oraz pracy osób, rejestrujących auta i wydających prawa jazdy.
Teraz nadszedł czas na wprowadzenie internetowej rezerwacji. Zająć miejsce bez wychodzenia z domu będzie można już od poniedziałku, 21 maja. 

czytaj więcej

Art Festiwal z rozszerzoną rzeczywistością

24 maj 2018

Druga już edycja Art. Festiwalu zgromadzi w najbliższy weekend zespoły teatralne, muzyczne oraz twórców ze Stargardu i różnych stron kraju.  Przestrzeń ulic, dzielnic a także skwerów i parków, będzie miejscem różnorodnych wydarzeń artystycznych. W sumie należy oczekiwać blisko 81 wydarzeń, które rozgrywać się będą przez sobotę i niedzielę, 19 i 20 maja w wybranych miejscach Stargardu. Założenie twórców i pomysłodawców Art. Festiwalu pozostaje niezmienne: Miasto ma przekształcić się  w jedną scenę, której nie ogranicza forma, pomysłowość oraz inwencja twórców. Rzadko zdarza się, by grupy i zespoły artystów- plastyków lub muzyków wychodziły do mieszkańców, obecne bezpośrednio w ich codzienności. A tego będzie można doświadczyć w najbliższy weekend na ulicach Stargardu.

 

czytaj więcej

Stargardzki weekend pełen wydarzeń

24 maj 2018

Przed nami druga już edycja Art Festiwalu- przedsięwzięcia, które sprawi, że Stargard stanie się sceną i przestrzenią dla różnorodnych projektów artystycznych. Ulice, skwery i dzielnice miasta zaczną żyć zupełnie innym rytmem, w takt zespołów, grup teatralnych oraz happeningów i wystaw, ulokowanych bezpośrednio w miejskiej przestrzeni. Taka jest bowiem idea Art Festiwalu, zainicjowanego przez Bernadettę Wdzięczną- artystę plastyka i jednocześnie pomysłodawczynię projektu.
W tym roku wydarzenia Art. Festiwalu zbiegają się z sobotnią Nocą Muzeów. Będzie więc jeszcze bardziej barwnie, intensywnie i klimatycznie.

czytaj więcej

Oddawali krew dla Sławka

24 maj 2018

Policjanci, strażacy oraz mieszkańcy miasta i gmin powiatu oddawali krew dla  26- letniego Sławomira Pogorzelskiego, strażaka z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie, który zachorował  na białaczkę w ostrej postaci. Organizując majową akcję, stargardzcy policjanci  odpowiedzieli na apel strażaków i rodziny, którzy zabiegają o pomoc  Choremu, wykorzystując  wszelkie możliwości.

czytaj więcej