Światło i klimaty Prowansji w Stargardzie

24 maj 2018

Obrazy pełne barwy słońca i koloru, wyjątkowe światło- nie do podrobienia w innych zakątkach- to wszystko, co zawarte w pejzażach czołowych francuskich impresjonistów zafascynowało Hannę Michalską- Żurych, artystkę malarkę- zamieszkałą na co dzień w Zieleniewie. Jej autorskie dzieła można podziwiać w Stargardzkim Centrum Kultury.

czytaj więcej

Debata z policją w Dobrzanach

24 maj 2018

Co zrobić, by mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości poczuli się bardziej bezpiecznie? Jakie zjawiska wpływają niekorzystnie na poziom i poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności, oraz czy zadanie zapewnienia tego poczucia (obok policji) powinno spoczywać również na jednostkach samorządu. To tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszone zostaną podczas debaty o bezpieczeństwie w Dobrzanach zaplanowanej  na środę, 23 maja 2018 r. Organizatorzy zapraszają do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Dobrzany przy ul. Staszica 1., gdzie w samo południe rozpocznie się wspólne spotkanie wszystkich zainteresowanych.

czytaj więcej

Klimat i wzruszenia w stargardzkiej Kolegiacie

24 maj 2018

Wieczornica „Dar Wolności” zorganizowana w Kolegiacie pw. NMP Królowej Świata, okazała się niezwykłą i wyjątkową formą uczczenia Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadziła liczne grono mieszkańców Stargardu, zasłuchanych w piątkowy wieczór 18 maja, w muzyczną i słowną opowieść o trudnej, bolesnej drodze do wolności.

czytaj więcej

Z komisarzem Inkiem o bezpieczeństwie

24 maj 2018

Stargardzcy policjanci korzystają z okazji, gdy w szkołach odczuwalny jest coraz bardziej klimat wakacji. To dobry czas, by przypomnieć o podstawowych regułach zachowania bezpieczeństwa w sezonie letnim. Stąd szereg wizyt w towarzystwie komisarza Inka- zatrudnionego całkiem niedawno w Komendzie Powiatowej. Obecność i wsparcie ze strony  komisarza okazują się przydatne, biorąc pod uwagę łatwość z jaką nawiązuje kontakt ze słuchaczami, przy okazji wizyt w wybranych szkołach.

czytaj więcej

Rejestracja przez Internet już od dziś

24 maj 2018

Ruszyła internetowa rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji Starostwa w Stargardzie. To kolejne udogodnienie dla interesantów, po wprowadzeniu od 15 maja cyfrowego systemu obsługi. Rejestracja aut, wydawanie praw jazdy oraz inne sprawy bieżące są także możliwe za pośrednictwem Sieci. Wystarczy otworzyć podany niżej link, by zalogować się do systemu.

czytaj więcej