Wybuduj sobie dom- najpierw wirtualnie

13 lip 2018

Pomoże w tym Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, zachęcając do odwiedzin otwartego właśnie praktycznego portalu informacyjnego, którego celem jest poszerzenie wiedzy o procesie inwestycyjno- budowlanym.  Ci, którzy wybiorą adres: https://budowlaneabc.gov.pl zamiast typowego zbioru suchych formuł i regułek, zredagowanych  prawniczym językiem, trafią przede wszystkim na interaktywny model budynku, który pozwoli w przystępnej formie uzyskać informacje o procedurach, wymaganych przy różnego rodzaju inwestycjach budowlanych.

czytaj więcej

Można sięgnąć po Ekolaury

13 lip 2018

To ostatnia już szansa na zgłoszenie się i udział w 17. edycji Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2018”. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim, organizuje  Polska Izba Ekologii z siedzibą w Katowicach. Kierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji pozarządowych i samorządów, których działalność bezpośrednio przyczynia się do ochrony i poprawy stanu środowiska naturalnego. Jeszcze do końca lipca 2018 r. nadsyłać można zgłoszenia swoich przedsięwzięć, które mają szansę do udziału w konkursie.

czytaj więcej

Będzie remont drogi z Dobrzan do Szadzka

12 lip 2018

Lecz w nieco bardziej ograniczonym zakresie niż zakładano, zgłaszając projekt remontu drogi powiatowej  do rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Spośród wniosków, na które Wojewoda Zachodniopomorski podzielił już pieniądze z rządowego programu, inwestycja Zarządu Dróg Powiatowych nie otrzymała dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że projekt powędrował na półkę.

 

czytaj więcej

Zobaczyć komendę na własne oczy...

12 lip 2018

O bezpieczeństwie nigdy za wiele- szczególnie podczas  rozpoczętych właśnie wakacji. Do takiego wniosku doszli organizatorzy półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury, zapraszając swoich  podopiecznych na wyprawę do siedziby stargardzkiej Komendy Powiatowej Policji. Mimo ogromu obowiązków, które wynikają z codziennej pracy, funkcjonariusze gościnnie przyjęli uczestników półkolonii MDK. Wykorzystali też okazję do promowania reguł i zachowań,  koniecznych przy zapewnieniu dobrego i  bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej

Uwaga na burze i nawałnice!

11 lip 2018

Przed gwałtownymi burzami, którym towarzyszą  porywy wiatru oraz intensywne opady deszczu, nadal ostrzega Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z komunikatem szczecińskiego Biura Prognoz  IMGW, zmiany pogody dotyczą Stargardu oraz miejscowości gmin Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej