Strażacy ze Stargardu- na pomoc Szwecji

23 lip 2018

Szalejące pożary lasów zmusiły szwedzki rząd do szukania pomocy i wsparcia u sąsiadów w Europie. Skala dramatu przerasta bowiem siły oraz możliwości służb pożarniczych i cywilnych, jakimi dysponuje państwo po drugiej stronie Bałtyku. Intensywność pożarów, wywołanych przez niespotykaną dotąd w Szwecji falę upałów, zaskoczyła tu wszystkich. Żywioł ogarnia tymczasem kolejne połacie lasów, szczególnie w środkowej części  kraju. Niezbędna okazała się więc pomoc z zewnątrz.

czytaj więcej

Droga z Krępcewa do Rzeplina- na liście podstawowej

20 lip 2018

Odcinek drogi powiatowej z Krępcewa do Rzeplina, długości 2,5 km znalazł się na liście podstawowej rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.  Spośród 90 złożonych wniosków w regionie, do realizacji zakwalifikowano 29 projektów. Na liście rezerwowej ujęto 8 inwestycji- wśród nich remont drogi Krępcewo- Rzeplino. Po weryfikacji okazało się, ze projekt Zarządu Dróg Powiatowych i Gminy Dolice „awansował” do listy podstawowych inwestycji drogowych.

czytaj więcej

Stawki podatku do porównania u sąsiadów

19 lip 2018

Centralną bazę danych o stawkach podatku od nieruchomości we wszystkich gminach w całej Polsce udostępniło Ministerstwo Finansów. To pierwsza platforma tego typu, która umożliwia porównanie stawek podatku w 2,5 tys. gmin. Dotychczas nie było to proste, ponieważ każda z gmin swoje stawki podatku ustala samodzielnie w drodze uchwały. Przedsiębiorcy dysponujący nieruchomościami w różnych gminach musieli więc samodzielnie kontaktować się z urzędnikami, by porównać stawki. Teraz wystarczy wejść na stronę www.finanse.mf.gov.pl

czytaj więcej

Świeżą krew wywieźli z komendy

19 lip 2018

Zbiórkę krwi dla ofiar wypadków komunikacyjnych zorganizowali stargardzcy policjanci. Mobilny punkt poboru Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zaparkował przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji. To wspólny projekt Starostwa Powiatowego w Stargardzie, Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolic. Strażacy ochotnicy dostarczyli widzom wielu wrażeń, prezentując swoje umiejętności przy okazji symulacji wypadku drogowego. Widzowie mogli przekonać się o skutkach nieuwagi czy brawury na drodze, śledząc akcję ratowniczą wszystkich zaangażowanych służb.

czytaj więcej

Dusiciel i pyton królewski w Starostwie Powiatowym

18 lip 2018

Nie brak również kameleonów oraz papug szarych i puchaczy bengalskich.  Cała menażeria szczęśliwie znajduje się pod kontrolą. Nie odnotowano także przypadków zaginięcia poszczególnych pupili. Ich właściciele zobowiązani są natomiast do zgłoszenia „swojego szczęścia”, które wije się, pełza, fruwa  lub skacze w specjalnym rejestrze, prowadzonym przez Starostwo.

czytaj więcej