Wielka improwizacja z Anną Marią Jopek

05 paź 2018

Czwartkowy koncert inaugurujący szóstą edycję Jesiennego Jazzu, na długo pozostanie w naszej pamięci. Zgodnie z zapowiedzią, wokalistka, której towarzyszyło wyjątkowe grono muzyków, wprowadziła słuchaczy w swoje przestrzenie brzmienia i słowa. Sceniczne show w Stargardzkim Centrum Kultury zgromadziło tłumy widzów, którzy od pierwszych chwil nawiązali z Anną Marią Jopek emocjonalną nić porozumienia.

czytaj więcej

Więcej mlodej krwi w Zespole Szkół Nr 2

05 paź 2018

 

W akcji pod hasłem „Młoda krew ratuje życie” uczestniczyli po raz pierwszy od chwili rozpoczęcia roku szkolnego, uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie. To przedsięwzięcie, którego celem jest pozyskanie jak największej ilości tego bezcennego leku. Akcję poboru krwi w stargardzkiej „Dwójce” wsparła Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi, oraz Zarząd Rejonowy PCK w Stargardzie. Organizatorzy mogli też liczyć na fachową pomoc i wsparcie w procesie pobierania krwi, ze strony załogi Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie.

czytaj więcej

Wysłani w Kosmos nie chcieli już wracać...

05 paź 2018

Jeśli  oczekiwaliśmy wyjątkowej inauguracji szóstej edycji Jesiennego Jazzu to, co działo się na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury w czwartkowy wieczór, przeszło nasze najśmielsze wyobrażenia. Sceniczna zaś rzeczywistość wykreowana przez Annę Marię Jopek z jej zespołem, przeniosła widzów i słuchaczy w zupełnie inne światy- nie tylko muzycznych  doświadczeń. Dzięki temu koncert, otwierający tegoroczne jesienne święto muzyki w metrum  „na cztery czwarte”, okazał się wydarzeniem, które nada ton kolejnym przedsięwzięciom, zaplanowanym na piątek i sobotę.

czytaj więcej

Ciemność już widać- także za kierownicą...

04 paź 2018

Dlatego niezmiernie ważne jest, by piesi- zwłaszcza idący poboczem drogi- zadbali o elementy odblaskowe. Temat zyskuje na aktualności szczególnie teraz, gdy czas jesieni powoduje, że dni stają się krótsze, szybciej zapada zmrok, natomiast kapryśna i deszczowa aura utrudnia orientację w przestrzeni, wpływając na opóźnienie reakcji kierowcy. Policja w ramach specjalnych akcji, częściej  przypomina o konieczności noszenia odblasków.

czytaj więcej

Po karambolu na "S- 10" jazda jeszcze przez Kołbacz

04 paź 2018

Przez najbliższą godzinę potrwa usuwanie skutków karambolu, do jakiego doszło na krajowej „10”. Jezdnia w stronę Szczecina jest nadal całkowicie zablokowana. Doszło tu do zderzenia trzech samochodów. Wypadek wydarzył się w pobliżu skrzyżowania w stronę miejscowości Niedźwiedź. Jak informują policjanci, ford najechał na tył naczepy poprzedzającej go ciężarówki, natomiast w forda uderzył dostawczy bus. Trasa na odcinku ze Stargardu do Szczecina jest całkowicie zablokowana.
Jadących w stronę Szczecina policja kieruje objazdem przez Kołbacz, w kierunku „starej trójki”. Jest również możliwość przejazdu ze Stargardu przez Sowno i dalej drogą wojewódzką Nr 142 do „S- 3” i węzła Dąbie.
W wypadku ranny został kierowca forda. O nadal występujących utrudnieniach na bieżąco informuje policja, kierując do Kobylanki oraz dalej w stronę Kołbacza. Z ostatnich informacji wynika, że niebawem zostanie otwarty do ruchu jeden pas zablokowanej jezdni do Szczecina. Przed godz. 13. odblokowana powinna byc już cała jezdnia.

czytaj więcej