Poprawki przyjęte na nadzwyczajnej sesji

23 lip 2018

Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Stargardzkiego na lata 2018- 2028 oraz projekt uchwały w sprawie zwiększenia wydatków na remont ulicy Stargardzkiej w Marianowie przyjęli  powiatowi radni podczas sesji, zwołanej w nadzwyczajnym trybie na wniosek Zarządu Powiatu. Korektę- zarówno w prognozie, jak i budżecie- przyjęło  21 radnych, obecnych podczas głosowania.

czytaj więcej

Strażacy ze Stargardu- na pomoc Szwecji

23 lip 2018

Szalejące pożary lasów zmusiły szwedzki rząd do szukania pomocy i wsparcia u sąsiadów w Europie. Skala dramatu przerasta bowiem siły oraz możliwości służb pożarniczych i cywilnych, jakimi dysponuje państwo po drugiej stronie Bałtyku. Intensywność pożarów, wywołanych przez niespotykaną dotąd w Szwecji falę upałów, zaskoczyła tu wszystkich. Żywioł ogarnia tymczasem kolejne połacie lasów, szczególnie w środkowej części  kraju. Niezbędna okazała się więc pomoc z zewnątrz.

czytaj więcej

Droga z Krępcewa do Rzeplina- na liście podstawowej

20 lip 2018

Odcinek drogi powiatowej z Krępcewa do Rzeplina, długości 2,5 km znalazł się na liście podstawowej rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.  Spośród 90 złożonych wniosków w regionie, do realizacji zakwalifikowano 29 projektów. Na liście rezerwowej ujęto 8 inwestycji- wśród nich remont drogi Krępcewo- Rzeplino. Po weryfikacji okazało się, ze projekt Zarządu Dróg Powiatowych i Gminy Dolice „awansował” do listy podstawowych inwestycji drogowych.

czytaj więcej

Stawki podatku do porównania u sąsiadów

19 lip 2018

Centralną bazę danych o stawkach podatku od nieruchomości we wszystkich gminach w całej Polsce udostępniło Ministerstwo Finansów. To pierwsza platforma tego typu, która umożliwia porównanie stawek podatku w 2,5 tys. gmin. Dotychczas nie było to proste, ponieważ każda z gmin swoje stawki podatku ustala samodzielnie w drodze uchwały. Przedsiębiorcy dysponujący nieruchomościami w różnych gminach musieli więc samodzielnie kontaktować się z urzędnikami, by porównać stawki. Teraz wystarczy wejść na stronę www.finanse.mf.gov.pl

czytaj więcej

Świeżą krew wywieźli z komendy

19 lip 2018

Zbiórkę krwi dla ofiar wypadków komunikacyjnych zorganizowali stargardzcy policjanci. Mobilny punkt poboru Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zaparkował przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji. To wspólny projekt Starostwa Powiatowego w Stargardzie, Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolic. Strażacy ochotnicy dostarczyli widzom wielu wrażeń, prezentując swoje umiejętności przy okazji symulacji wypadku drogowego. Widzowie mogli przekonać się o skutkach nieuwagi czy brawury na drodze, śledząc akcję ratowniczą wszystkich zaangażowanych służb.

czytaj więcej