Organizacje pozarządowe zaproszone do Komisji Konkursowej

11 paź 2018

Powiat Stargardzki zaprasza organizacje pozarządowe  do zgłaszania kandydatów , którzy wezmą udział w pracy Komisji Konkursowej. Jej zadaniem będzie ocena ofert złożonych w otwartym konkursie na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej. Tryb zgłaszania kandydatów do prac komisji, regulują przepisy ustawy o działalności organizacji pożytku publicznego i wolontariacie, oraz ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Zarząd Powiatu czeka zatem na  zgłaszanie kandydatów, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 października 2018 r.

czytaj więcej

Uniwersytet Trzeciego Wieku z sekcją hiszpańskiego

11 paź 2018

Grono aktywnych seniorów- studentów, zainaugurowało swój nowy rok akademicki na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Szeregi zawsze młodych duchem słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku powiększyły się o kolejnych uczestników, którzy chcą poszerzyć horyzonty swojej wiedzy, nabyć nowych umiejętności oraz zrealizować różnorodne pasje. Zwykle brakowało na nie czasu, teraz są możliwości- dzięki funkcjonującym w UTW sekcjom zainteresowań.

czytaj więcej

Będą pracować pod nadzorem

11 paź 2018

 

Nową halę produkcyjną o powierzchni blisko 1000 mkw. otwarto uroczyście przy stargardzkim Zakładzie Karnym. Zatrudnieni  zostaną tutaj  więźniowe odbywający karę w jednostce przy Al. Żołnierza. Do pracy kierowani będą przede wszystkim ci, którzy ze względu na charakter kary nie mogą starać się o zatrudnienie poza murami więzienia. Skazani mają tu pracować odpłatnie, co wyraźnie zmniejszy koszty ich utrzymania, zapewni też rodzinom skazanych dochody z tytułu m.in. zobowiązań alimentacyjnych czy odszkodowań, wypłacanych w formie zadośćuczynienia ofiarom przestępstw.

czytaj więcej

Sto bezpłatnych badań w Miesiącu Walki z Rakiem

10 paź 2018

Przed nami cykl imprez, organizowanych przez Powiat Stargardzki oraz organizacje, zaangażowane w walkę z największą chorobą XXI wieku. Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia wpisał się na stałe w kalendarz imprez prozdrowotnych Powiatu Stargardzkiego. W tym roku obchodzony będzie już po raz czternasty.

Samorządy w gminach powiatu przygotowały dla swoich mieszkańców wiele projektów i programów, związany z profilaktyką chorób i szeroko pojętą promocją zdrowego trybu życia. W ramach podsumowania tych działań, organizowany jest uroczysty finał w Stargardzie.

czytaj więcej

Rozgrzewali publiczność w Teatrze Letnim

09 paź 2018

 

Mimo kaprysów jesiennej aury, koncert zespołu Lemko Tower wprowadził słuchaczy w świat muzycznego brzmienia, czerpiącego swój klimat i koloryt z bogatej tradycji mniejszości Łemków. Motywy muzyki folkowej rozgrzewały serca, mimo wiatru i chłodu, które zwiastują nieubłagany już schyłek sezonu dla plenerowych imprez. Koncert odbywał się pod patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej i Prezydenta Stargardu Rafała Zająca. Do muzycznego spotkania z kulturą mieszkańców dawnej Łemkowszczyzny  polskiej strony Karpat, zachęcał ks. Jarosław Biryłko, proboszcz prawosławnej parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła- organizator koncertu  na scenie Teatru Letniego.

czytaj więcej