Dusiciel i pyton królewski w Starostwie Powiatowym

18 lip 2018

Nie brak również kameleonów oraz papug szarych i puchaczy bengalskich.  Cała menażeria szczęśliwie znajduje się pod kontrolą. Nie odnotowano także przypadków zaginięcia poszczególnych pupili. Ich właściciele zobowiązani są natomiast do zgłoszenia „swojego szczęścia”, które wije się, pełza, fruwa  lub skacze w specjalnym rejestrze, prowadzonym przez Starostwo.

czytaj więcej

Krwiobus dla ofiar wypadków drogowych

18 lip 2018

Akcję poboru krwi rozpoczęli dziś policjanci, wspólnie z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mobilny punkt poboru krwi zaparkował przed siedzibą Komendy Powiatowej przy ul. Warszawskiej. Krew można oddawać do godz. 13. Akcja dedykowana jest ofiarom wypadków drogowych, które potrzebują tego życiodajnego leku.

czytaj więcej

Wakacyjnie przy Skarbowej

17 lip 2018

O tym, że wakacyjny wypoczynek pełen atrakcji możliwy jest również w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej, przekonali się uczestnicy półkolonii, organizowanych przez stargardzkie MDK. Klimat wakacji podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury wnieśli właśnie do pomieszczeń Starostwa, przy okazji odwiedzin we wtorkowe przedpołudnie.

czytaj więcej

Nadzwyczajna sesja. Powód: remont drogi

16 lip 2018

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Stargardzkiego wyznaczona została na poniedziałek, 23 lipca . Wezwani z urlopów radni zbiorą się o godz. 10, by przegłosować zmiany, konieczne do wprowadzenia w powiatowym budżecie.  Na decyzję radnych czeka projekt uchwały o zwiększeniu dofinansowania planowanego remontu biegnącego przez Marianowo odcinka ulicy Stargardzkiej, który stanowi część drogi powiatowej 1734 Z Stargard- Dobrzany.

czytaj więcej

Nosowo: wakacje z dzielnicowym

13 lip 2018

W  prewencyjnej akcji, której celem jest przypomnienie dzieciom i dorosłym głównych zasad bezpiecznego wypoczynku, uczestniczą również policjanci z Suchania. Tym razem wybrali się na spotkanie do świetlicy wiejskiej w Nosowie, oczekiwani przez najmłodszych mieszkańców tej miejscowości. Podczas spotkania w świetlicy, rozmawiano głównie o podstawowych zasadach zachowania nad wodą. Wiele uwagi poświęcono przede wszystkim kwestii kąpania się w miejscach niestrzeżonych, lub do tego nieprzeznaczonych. Dzielnicowi ostrzegali też przed dramatycznymi skutkami nieprzemyślanych skoków do wody.

czytaj więcej