Lambretta i limuzyna królowej budziły sensację

29 paź 2018

Blisko 700 „klasyków” z różnych lat i epok światowej motoryzacji, zgromadziła pod jednym dachem trzecia edycja imprezy Retro Motor Show w Poznaniu. W hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich, o powierzchni 30 tys. mkw. miłośnicy pojazdów uratowanych z mroków zapomnienia i pieczołowicie odrestaurowanych, z dumą prezentowali swoje perełki.  Ze zbiorem własnych okazów zjechał też do Poznania Automobilklub Stargardzki.  Poszczególne egzemplarze- jedyne w swoim rodzaju-  przyciągały tłumy do stoiska Automobilklubu. Wyjazd  miłośników pojazdów retro do Poznania był możliwy, także dzięki finansowemu wsparciu ze strony Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna- oferty mile widziane

26 paź 2018

Otwarty konkurs ofert dla stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego, zainteresowanych świadczeniem nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r. ogłosił Powiat Stargardzki. Poszukiwane są również organizacje, które złożą ofertę w zakresie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Konkurs Zarząd Powiatu Stargardzkiego ogłosił na podstawie zapisów Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

czytaj więcej

Sport i pojazdy retro- na dwudziestą rocznicę

26 paź 2018

Okrągłą dwudziestą już rocznicę istnienia, świętowało hucznie i z rozmachem Koło Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Chociwlu. Urodziny organizacji, aktywnej na terenie miasta i gminy Chociwel, uświetnili uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych, uczestniczący w „Jesiennym spotkaniu sportowym”. W umiejętny sposób połączono więc młodość i radość  życia, z godną podziwu działalnością ludzi, którzy mimo barier choroby i cierpienia chcą udowodnić, że cieszyć się życiem można w każdym wieku, zapominając chociaż na chwilę o własnych słabościach.

czytaj więcej

Niepodległość ocalona w Escape roomie...

26 paź 2018

Im bliżej obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tym bardziej oferta okolicznościowych imprez, akademii, przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych, staje się bogatsza i różnorodna.   Cel jest jasny:  godne uczczenie takiej okazji- jedynej na sto lat-  świętowania urodzin kraju, przywróconego w 1918 r. na mapie ówczesnej Europy. Świętowanie to obchodzone jest w rozmaity sposób. Przeważa uroczysta, oficjalna oprawa- charakterystyczna dla imprez okolicznościowych. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 postanowili nieco przełamać ten schemat, urządzając własne obchody stulecia Niepodległej.

czytaj więcej

Ulica Stargardzka: zamiast toru przeszkód, nowa nawierzchnia

25 paź 2018

Dobiega końca przebudowa odcinka ulicy Stargardzkiej w centrum Marianowa. Wykonawca- firma BUDPAK- ułożył już nową nawierzchnię. Zakres prac obejmował także wzmocnienie podbudowy drogi oraz instalację  kanalizacji deszczowej. Ułożono również nowe chodniki. Lokalni przewoźnicy będą mogli  skorzystać też z wygodnych zatok autobusowych. Przebudowany odcinek drogi ma być oddany w  listopadzie.

czytaj więcej