Budowa sali o połowę droższa

11 lip 2018

Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu na budowę sali sportowej przy Zespole Szkół Nr 5 w Stargardzie, ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe już po raz drugi. W poprzednim postępowaniu przetargowym nie zgłosiła się żadna firma. Tym razem komisja przetargowa poddała ocenie ofertę przedsiębiorstwa budowlanego z Międzychodu. Okazała się o połowę droższa, niż zakładał przyjęty wcześniej kosztorys inwestycji.

czytaj więcej

DPS Dolice z szansą na wymianę windy

10 lip 2018

Parter Domu Pomocy Społecznej w Dolicach zostanie gruntownie przebudowany. Taką decyzję podjął  Zarząd Powiatu Stargardzkiego. W ramach planowanych prac  pomieszczenia parteru zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach. Wybrana w drodze konkursu firma architektoniczna, ma przedstawić w połowie lipca gotowy projekt przebudowy parteru. Prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze latem i potrwać do jesieni. Ich wykonanie stanowi warunek do wystąpienia o dotację na wymianę windy, przekazaną z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

czytaj więcej

"Berlinka" otwarta, Stargard może odetchnąć

09 lip 2018

Oficjalne otwarcie gruntownie przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 142, powitali z ulgą nie tylko kierowcy korzystający na co dzień z tej trasy. Przywrócenie do ruchu popularnej „berlinki” lub „chociwelki” odczuli też od razu mieszkańcy Stargardu. Już po pierwszych godzinach poniedziałkowego popołudnia, po otwarciu wyremontowanej drogi wojewódzkiej, poprawiły się warunki do jazdy na krajowej „10” i „20”- trasach, które przez 14 miesięcy i 10 dni pełniły funkcję objazdu dla ruchu tranzytowego ze Szczecina, przez Chociwel i dalej- w stronę Trójmiasta. Odetchnęli też grzęznący w korkach na Obwodnicy Starówki w Stargardzie, oraz odcinkach krajowej „Dwudziestki”.

czytaj więcej

Nowa sala dla "Piątki"- drugie podejście

09 lip 2018

We wtorek, 10 lipca mija drugi już termin przetargu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Stargardzie, którego celem jest wybór wykonawcy budowy sali sportowej dla Zespołu Szkół Nr 5.  W poprzednim postępowaniu nie złożono żadnej oferty. Na budowę sali  Powiat Stargardzki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który stanowi część Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

czytaj więcej

Belfast i Saragossa w dzienniku budowy

09 lip 2018

Staże zagraniczne w Belfaście i Saragossie ma za sobą grupa 52 uczniów stargardzkiego Zespołu Szkół Budowlano Technicznych. Na praktyki do Hiszpanii oraz Irlandii Płn. uczniowie wyjechali w ramach unijnego programu Erasmus Plus. To projekt dla państw członkowskich Unii Europejskiej, który stanowi wsparcie w edukacji oraz szkoleń młodzieży, realizowany w obecnej perspektywie  finansowej  lat 2014- 2020.  Zespół Szkół Budowlano Technicznych jest partnerem programu Erasmus Plus. Stąd możliwość wyjazdów, cieszących się sporą popularnością.

czytaj więcej