Stawki podatku do porównania u sąsiadów

19 lip 2018

Centralną bazę danych o stawkach podatku od nieruchomości we wszystkich gminach w całej Polsce udostępniło Ministerstwo Finansów. To pierwsza platforma tego typu, która umożliwia porównanie stawek podatku w 2,5 tys. gmin. Dotychczas nie było to proste, ponieważ każda z gmin swoje stawki podatku ustala samodzielnie w drodze uchwały. Przedsiębiorcy dysponujący nieruchomościami w różnych gminach musieli więc samodzielnie kontaktować się z urzędnikami, by porównać stawki. Teraz wystarczy wejść na stronę www.finanse.mf.gov.pl

czytaj więcej

Świeżą krew wywieźli z komendy

19 lip 2018

Zbiórkę krwi dla ofiar wypadków komunikacyjnych zorganizowali stargardzcy policjanci. Mobilny punkt poboru Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zaparkował przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji. To wspólny projekt Starostwa Powiatowego w Stargardzie, Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolic. Strażacy ochotnicy dostarczyli widzom wielu wrażeń, prezentując swoje umiejętności przy okazji symulacji wypadku drogowego. Widzowie mogli przekonać się o skutkach nieuwagi czy brawury na drodze, śledząc akcję ratowniczą wszystkich zaangażowanych służb.

czytaj więcej

Dusiciel i pyton królewski w Starostwie Powiatowym

18 lip 2018

Nie brak również kameleonów oraz papug szarych i puchaczy bengalskich.  Cała menażeria szczęśliwie znajduje się pod kontrolą. Nie odnotowano także przypadków zaginięcia poszczególnych pupili. Ich właściciele zobowiązani są natomiast do zgłoszenia „swojego szczęścia”, które wije się, pełza, fruwa  lub skacze w specjalnym rejestrze, prowadzonym przez Starostwo.

czytaj więcej

Krwiobus dla ofiar wypadków drogowych

18 lip 2018

Akcję poboru krwi rozpoczęli dziś policjanci, wspólnie z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mobilny punkt poboru krwi zaparkował przed siedzibą Komendy Powiatowej przy ul. Warszawskiej. Krew można oddawać do godz. 13. Akcja dedykowana jest ofiarom wypadków drogowych, które potrzebują tego życiodajnego leku.

czytaj więcej

Wakacyjnie przy Skarbowej

17 lip 2018

O tym, że wakacyjny wypoczynek pełen atrakcji możliwy jest również w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej, przekonali się uczestnicy półkolonii, organizowanych przez stargardzkie MDK. Klimat wakacji podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury wnieśli właśnie do pomieszczeń Starostwa, przy okazji odwiedzin we wtorkowe przedpołudnie.

czytaj więcej