Twórcy na ulicach i Czasoumilacze, wszystko w ramach Art Festiwalu

16 maj 2019

Blisko 89 twórców, 30 wystaw malarskich, w tym fotograficznych a także koncerty muzyczne, plenerowe warsztaty teatralne oraz wiele innych przedsięwzięć przygotowali organizatorzy kolejnej edycji Art Festiwal Stargard. Przedsięwzięcia, którego celem jest obecność różnorodnych form kultury i sztuki bezpośrednio w przestrzeni miasta. Pomysłodawczyni Art Festiwalu, malarka i artystka Bernadeta Wdzięczna chciała przenieść w ten sposób  na stargardzkie ulice artystyczny klimat Berlina oraz innych miast Europy. Organizacją i koordynacją wszystkich przedsięwzięć Art Festiwalu, dostępnych dla mieszkańców i gości w najbliższy weekend 18 i 19 maja, zajmuje się Stargardzkie Centrum Kultury.

czytaj więcej

Dobrzany: Ulica Jana Pawła II placem budowy

15 maj 2019

 

Przebudowę niespełna kilometrowego odcinka ulicy Jana Pawła II w Dobrzanach rozpoczyna Strabag, na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych. Wykonawca przejął formalnie plac budowy, przystępując do realizacji inwestycji dofinansowanej w 60 proc. z rządowego Funduszu dróg Samorządowych. Oficjalne przejęcie odcinka drogi do przebudowy nastąpiło w środę, 15 maja w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Dobrzany. Formalności dokonano  z udziałem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, Ireny Agaty Łuckiej- Członka Zarządu Powiatu, Burmistrz Dobrzan Anny Gibas oraz przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych i firmy Strabag.  Starosta Stargardzki razem z przedstawicielami ZDP i wykonawcy mogli ocenić także stan techniczny drogi przed rozpoczęciem modernizacji. Prace potrwają do połowy października tego roku.

czytaj więcej

Odznaczenia, awanse i nagrody- także za skuteczne gaszenie torfowisk

14 maj 2019

Załoga Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie świętowała tegoroczny Dzień Strażaka.  W uroczystej zbiórce na zaproszenie  Zastępcy Zachodniopomorskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej  bryg. Marka Popławskiego, uczestniczył poseł na Sejm Michał Jach,   Wicestarosta Joanna Tomczak i Prezydent Stargardu Rafał Zając. Przybyli także przedstawiciele służb mundurowych oraz firm i instytucji, a także samorządowcy z gmin powiatu stargardzkiego. Była okazja do wręczenia awansu wybranym strażakom i uhonorowania szczególnie zasłużonych w walce z żywiołem.

czytaj więcej

Dystans wokół Miedwia pokonywali średnio w trzy godziny

14 maj 2019

Zawodnicy z całej Polski mieli do wyboru jedno lub dwa okrążenia. Zależnie od zapasu sił i kondycji, maraton podzielono na dystanse o  długości 68 i 136 km. Takie wyzwanie postawili  przed uczestnikami organizatorzy czwartej edycji Maratonu Szosowego Dookoła Miedwia. Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów  nie ukrywa, że szosowy maraton jest czymś w rodzaju rozgrzewki przed sierpniową imprezą kolarską, dookoła piątego pod względem wielkości jeziora w kraju. Zwycięzcy wiosennej edycji maratonu  otrzymali nagrody z rąk Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej i prezydenta Stargardu Rafała Zająca.

czytaj więcej

Życie z cukrzycą- czy wszystko można przewidzieć?

13 maj 2019

Zastanawiali się nad tym uczestnicy konferencji pod hasłem: „Zdrowe Dziecko- Zdrowy Dorosły Człowiek”, zorganizowanej staraniem Stowarzyszenia Edukacja- Zdrowie- Aktywność. W kameralnym spotkaniu przy małej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury uczestniczyła również Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z przedstawicielami Miasta, które realizuje projekt „Stargard zdrowy i wolny od uzależnień”. Grono wykładowców- wśród nich lekarze i pielęgniarki z Kliniki  Pediatrii i Diabetologii PSK 1 w Szczecinie- skupiło się głównie na kwestii cukrzycy typu 1, która w coraz większym stopniu dotyka dzieci i młodzież.

czytaj więcej