O niezłomnej nadziei w Święto Wojska Polskiego

16 sie 2018

Kolegiata pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie była miejscem uroczystości, upamiętniających 98. Rocznicę Bitwy Warszawskiej. We Mszy Św., celebrowanej przy udziale asysty wojskowej stargardzkiego garnizonu, uczestniczyli Prezydent Miasta Stargardu Rafał Zając i Z- ca prezydenta Ewa Sowa. Przybyli także członkowie Zarządu Powiatu Stargardzkiego, z Wicestarostą Waldemarem Gilem i Członkami Zarządu Powiatu: Ireną Agatą Łucką oraz Ireneuszem Rogowskim. Modlitewne spotkanie w Kolegiacie, wpisywało się również w nurt obchodów  jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

czytaj więcej

Przenoszą poradnię na Plac Majdanek

16 sie 2018

Dobiega już końca przebudowa pomieszczeń parteru i pierwszego piętra Bursy Szkolnej. Przeprowadzi się tutaj Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, opuszczając dotychczasową siedzibę w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Pierwszej Brygady. Na czas przeprowadzki poradnia zawiesza swoją działalność. Przerwa potrwa od dziś, 16 sierpnia do 3 września 2018 r. Oznacza to, że wizyty i konsultacje będą możliwe- już w nowym miejscu- dopiero po rozpoczęciu roku szkolnego. Przerwa jest konieczna, by sprawnie przenieść meble, sprzęt i dokumentację do nowej siedziby w bursie, przy Placu Majdanek 7.

czytaj więcej

Kolegiata zaprasza do wspólnego świętowania

14 sie 2018

W środę 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, upamiętniające 98. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która zdecydowała o losach wojny polsko- bolszewickiej. Z tej okazji  Dowódca Garnizonu Stargard, razem z Prezydentem Miasta  i Proboszczem Parafii pw. NMP Królowej Świata zapraszają do udziału w uroczystej Mszy Świętej, celebrowanej w intencji żołnierzy Wojska Polskiego. Sierpniowe święto jest tym bardziej doniosłe, że przypada w roku 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Budujący od podstaw młode państwo, musieli ponownie stanąć w jego obronie. Stawką w tej wojnie był też los Europy.

czytaj więcej

Zamknięty ruch w Szadzku. Powód- deformacja nawierzchni

14 sie 2018

 

Problemy z podmokłym i niestabilnym gruntem zmusiły Zarząd Dróg Powiatowych do zamknięcia remontowanego odcinka drogi  Szadzko- Dobrzany. Firma Dromax ze Strzelec Krajeńskich, która rozpoczęła remont dwukilometrowego odcinka, zasygnalizowała konieczność zamknięcia drogi dla ruchu. Problemy z niestabilnym gruntem odnotowano dzisiaj, w godzinach przedpołudniowych. W tej sytuacji droga powiatowa nr. 1740 Z Suchań- Dobrzany- Chociwel została zamknięta.

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny- czekamy na Wasze zdjęcia

13 sie 2018

Przypominamy o konkursie, dedykowanym wszystkim, którzy mają umiejętność dostrzegania zarówno szczegółów, jak i pejzaży w skali makro. Jeśli chcą podzielić się z odbiorcami tym,  co uwiecznili  w kadrze mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym,  ogłoszonym przez Powiat Stargardzki . Tegoroczny konkurs organizowany jest pod hasłem: „Przyroda Powiatu Stargardzkiego”, a ogłoszony został  w ramach projektu ,,Bobrowa Polana IV – podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”. Zadanie dla jego uczestników jest proste: należy  wykonać zdjęcie o tematyce przyrodniczej, ukazujące naturalne piękno Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej