Wisola pełna barw- na parterze Starostwa

16 paź 2018

Owoce  malarskiego pleneru pod hasłem: „Barwy Powiatu Stargardzkiego” będziemy mogli podziwiać w środę, 17 października. Wernisaż dzieł, powstałych w ramach  projektu Stargardzkiego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych „Brama” wspólnie z Powiatem Stargardzkim, nastąpi kwadrans przed 12. w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze Starostwa  Przez dwanaście dni sierpnia,  klimatyczne plenery nieopodal jeziora Ińsko, sprzyjały twórczej inspiracji artystów.

czytaj więcej

Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem- inauguracja już w środę

16 paź 2018

Cykl imprez, organizowanych przez Powiat Stargardzki oraz organizacje zaangażowane w walkę z chorobami nowotworowymi, otwiera  od środy 17. października XIV edycję Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia. Organizatorzy zadbali o bogaty program spotkań i prezentacji, których celem jest uświadomienie znaczenia profilaktyki oraz wczesnego wykrywania nowotworów.

czytaj więcej

Zatroszczą się o bezpieczeństwo uczniów w gminach

16 paź 2018

Akcję pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczynają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w gminach powiatu stargardzkiego. Partnerem projektu jest również Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Policjanci razem z przedstawicielami rady, rozdawać będą elementy odblaskowe. Akcję zainaugurowano dzisiaj w Grzędzicach i Dobrzanach. Przed budynkami szkół policjanci wręczają uczniom odblaski, przypominając o zasadach bezpiecznego poruszania się poboczem jezdni- zwłaszcza po zapadnięciu zmroku.

czytaj więcej

Nauczycielskie święto na dużej scenie

15 paź 2018

Uroczystą oprawę  tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej, zapewniła duża scena Stargardzkiego Centrum Kultury. Miejskie i powiatowe uroczystości zgromadziły liczne grono nauczycieli szkół podstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych, prowadzonych przez Miasto i Powiat Stargardzki.  Na wspólne świętowanie zaprosili pracowników oświaty Prezydent Stargardu Rafał Zając, razem ze Starostą Stargardzkim Iwoną Wiśniewską.

czytaj więcej

Poniedziałek po zamknięciu wiaduktu: w kilometrowym korku

15 paź 2018

Przebudowę węzła „Kijewo” rozpoczęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Po wielomiesięcznych przygotowaniach oraz przymiarkach, które trwały jeszcze do połowy października, rozpoczęto  najtrudniejszy etap inwestycji. W piątkowy wieczór, 12. października wprowadzona  została zmieniona organizacja ruchu, która utrudni znacznie codzienny dojazd do i ze Szczecina. Pierwszy „test przepustowości” trasy po zamknięciu jednego z wiaduktów, czekał kierowców w poniedziałkowy poranek.

czytaj więcej