Poznali możliwości kształcenia w Centrum przy Pierwszej Brygady

09 lis 2018

Rynek pracownika od dłuższego już czasu dyktuje warunki. W cenie są zwłaszcza osoby o wysokich kwalifikacjach, które mogą przebierać w dobrze płatnych ofertach. Przedsiębiorcy poszukują więc odpowiednio wcześniej kadr dla swego biznesu. Dlatego przedstawiciele wiodących koncernów ulokowanych w Stargardzie, starają się o nowych, zwracając szczególną uwagę na ich  kwalifikacje. Zapotrzebowanie rynku odpowiednio wcześniej dostrzegło  Centrum Kształcenia Praktycznego przy Pierwszej Brygady. Ofertę programową CKP w kontekście zatrudnienia przyszłych kadr, analizują biura rekrutacyjne koncernów Bridgestone i Klippan, zainteresowane wykształceniem pracowników zgodnie z profilem zakładów, zwiększających swój produkcyjny potencjał w Stargardzie. Studyjnej wizycie przedstawicieli obu koncernów towarzyszyła w Centrum Kształcenia Praktycznego Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska.

czytaj więcej

Policyjni weterani otrzymali swój sztandar

08 lis 2018

Uroczystość nadania sztandaru dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych zgromadziła w sali kinowo- teatralnej Stargardzkiego Centrum Kultury weteranów pracy w policji, ich rodziny i przyjaciół. Sztandar został ufundowany przez Powiat Stargardzki oraz samorządowców gmin, tworzących społeczność powiatu. W uroczystościach uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Prezydent Stargardu Rafał Zając oraz Komendant Powiatowy Policji inspektor Robert Nowak. Na zaproszenie odpowiedział również Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Antoni Duda. Podczas ceremonii wręczono też wyróżnienia, odznaki i medale zarówno stowarzyszenia rencistów i emerytów policyjnych, jak i NSZZ Policjantów działającego przy stargardzkiej Komendzie Powiatowej. Uroczystość nadania sztandaru, wpisała się w jubileuszowe  obchody  Stulecia Niepodległej.

czytaj więcej

Listopadowe święto: spokojnie i bez wypadków

07 lis 2018

Sześciu zatrzymanych „na podwójnym gazie” oraz szesnaście drobnych kolizji- to bilans policyjnej akcji „Znicz” prowadzonej w Stargardzie i miejscowościach powiatu. Policjanci podsumowali wszystkie działania, których celem było prewencyjne zabezpieczenie mieszkańców podczas listopadowego święta. Akcja trwała pięć dni, szczęśliwie obyło się bez poważnych wypadków, nie stwierdzono również większych incydentów wokół stargardzkich cmentarzy.

czytaj więcej

Przypomnieli o znaczeniu i wartości sztandaru

07 lis 2018

Na kilka dni przed obchodami jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima, zaprosili swoich przyjaciół i gości do udziału w niezwykłym spotkaniu. Poświęcono je historii sztandaru nie tylko w ogólnokrajowym wymiarze. O jego znaczeniu dla lokalnych społeczności mogliśmy dowiedzieć się podczas uroczystej prezentacji pocztów sztandarowych zaprzyjaźnionych stargardzkich instytucji, szkół i organizacji. W uroczystościach uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, doceniając niekonwencjonalną formę wykładu o poczuciu narodowej tożsamości pod wspólnym sztandarem.

czytaj więcej

Stargard dla Niepodległej- tuż przed finałem

06 lis 2018

 

Imprezy, prezentacje i koncerty stopniowo tworzyły klimat obchodów jubileuszowego święta setnej rocznicy odzyskania  przez Polskę Niepodległości. Zaplanowane wcześniej i już zrealizowane przedsięwzięcia były możliwe, dzięki dofinansowaniu działań  Stargardzkiego Centrum Kultury z ogólnopolskiego programu dotacyjnego Niepodległa. Celem wszystkich przedsięwzięć, organizowanych na długo przed Świętem Niepodległości, jest propagowanie w przystępnej formie najnowszej historii Polski. Zwieńczeniem części zrealizowanych już projektów, oprócz oficjalnych uroczystości na Rynku Starego Miasta, będzie wspólne świętowanie w stargardzkim Teatrze Letnim. Do udziału w uroczystościach Setnej Rocznicy zapraszają: Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska i Prezydent Stargardu Rafał Zając.

czytaj więcej