Warsztaty Terapii Zajęciowej mogą sięgać po dofinansowanie

31 paź 2018

Do skorzystania z udziału w programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca Powiat Stargardzki, kierując za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie ofertę wsparcia finansowego do stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Celem programu pod hasłem: „Zajęcia klubowe w WTZ” jest wsparcie podopiecznych tych placówek, oraz utrzymanie ich samodzielności w życiu społecznym i zawodowym. Zajęcia mają rozpocząć się w lutym 2019 r. i potrwać  do końca stycznia 2020 r. Korzystając z pośrednictwa PCPR, zainteresowane organizacje mogą składać wnioski o dofinansowanie.

czytaj więcej

Okolice cmentarzy w Stargardzie: zmiana organizacji ruchu

31 paź 2018

Zmiana organizacji oraz ograniczenia w ruchu, obowiązują  na drogach wiodących w stronę starego i nowego cmentarza. Dla kierowców zamknięta pozostaje część ulicy Kościuszki do skrzyżowania ze Spokojną- a więc odcinek, bezpośrednio sąsiadujący z cmentarzem komunalnym.  Z ruchu wyłączono również ul. Przedwiośnie.  Auta pozostawić można  na parkingu przed marketem Kaufland.  Zalecamy, aby zarówno w środę 31. października, jak i w Dzień Wszystkich Świętych korzystać z autobusów komunikacji miejskiej.

czytaj więcej

Kontrole i wzmożona czujność- nie tylko przy cmentarzach

31 paź 2018

Większa częstotliwość  kontroli drogowych kierowców, wzmocnione patrole na głównych drogach dojazdowych do cmentarzy oraz trasach tranzytowych,  udział Straży Granicznej a także innych formacji mundurowych we wspólnych akcjach- to główne działania prowadzone już od kilku dni, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu stargardzkiego. Przed Dniem Wszystkich Świętych należy liczyć się z wyrywkowymi kontrolami, nie tylko na głównych trasach lecz także w miejscowościach gmin powiatu. Działania podjęte przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w listopadowy, dłuższy weekend.

czytaj więcej

Poszukiwali śladów polskości w Wiecznym Mieście

30 paź 2018

Polskimi śladami we Włoszech wybrali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Stargardzie, razem z dyrektorem Andrzejem Kałużą. To wyjątkowa forma uczczenia 100- lecia Niepodległości. Wyprawę zorganizowano staraniem kolegiackiej parafii pod wezwaniem NMP Królowej Świata. Rola przewodników przypadła proboszczowi ks. Januszowi Posadzemu i ks. Marcinowi Miczkule- na co dzień opiekunowi młodzieży w stargardzkiej parafii. Ślady polskości na ziemi włoskiej odkrywa również Zastępca Prezydenta Stargardu, Ewa Sowa.

czytaj więcej

Zwycięzcy na podium- po roku rywalizacji

30 paź 2018

Za nami barwny, miejscami zacięty- ale w sportowym duchu fair play- rok rywalizacji drużyn, zgłoszonych przez poszczególne szkoły. Najlepsi w sezonie 2017- 2018 uhonorowani zostali w Hotelu 104 Ośrodka Sportu i Rekreacji. Współzawodnictwo  na boisku i parkiecie podsumowano z udziałem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej i Prezydenta Stargardu Rafała Zająca. Najlepsze drużyny w kilku kategoriach wiekowych otrzymały nagrody Prezydenta i Starosty.

czytaj więcej