Starostwo na rzecz Sławka- harmonogram

30 maj 2018

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, wspólnie z pracownikami jednostek Powiatu oraz Fundacją Dawców Szpiku DKMS, wspiera akcję pomocy na rzecz Sławomira Pogorzelskiego. Powiat Stargardzki będzie współorganizować szereg imprez, zaplanowanych w czerwcu przez Fundację, licząc na tłumny udział mieszkańców- potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Zamieszczamy terminy akcji DKMS i Powiatu Stargardzkiego, w  czerwcu.

czytaj więcej

Starosta Stargardzki wspiera akcję na rzecz Sławka

30 maj 2018

Przyjaciele i Koledzy ze stargardzkiej Straży Pożarnej oraz Rodzina Sławomira Pogorzelskiego, od kilku tygodni walczą o życie 26- letniego strażaka.  Wykryto u niego białaczkę szpikową w ostrej postaci. Za nami szereg akcji poboru krwi i szpiku, organizowanych przez  strażaków i policjantów, którzy odpowiedzieli na apel pomocy. Strażakowi z Kunowa pomaga także Fundacja DKMS, rejestrująca potencjalnych dawców szpiku. Starosta Powiatu Stargardzkiego Iwona Wiśniewska, odpowiadając na apel Fundacji, włącza się również do akcji na rzecz Sławka.

czytaj więcej

Policja otwarta dla najmłodszych

29 maj 2018

Do udziału w festynie z okazji Dnia Dziecka zapraszają stargardzcy policjanci. Niecodziennym miejscem zabawy będzie plac przed budynkiem Komendy Powiatowej. To już druga edycja imprezy, którą zaplanowano w najbliższy poniedziałek, 4 czerwca w godzinach od 9.00 do 15.00. Dla najmłodszych i nieco starszych organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. We wspólnej zabawie mogą wziąć udział  grupy dzieci ze szkół i przedszkoli całego powiatu. Policjanci zapraszają również całe rodziny do przekroczenia gościnnych progów Komendy przy ul. Warszawskiej.

czytaj więcej

Tu wszyscy są wyjątkowi

29 maj 2018

Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie uroczyście obchodziła Jubileusz 55- lecia istnienia. Podczas uroczystego apelu świętowano z tej okazji ponad półwiecze działalności placówki, która stwarza szanse godnego życia osobom,  od dzieciństwa zmagającym się z niepełnosprawnością. Przez wszystkie te lata stanowi również wsparcie dla rodzin, dotkniętych dramatem choroby swojego dziecka.

czytaj więcej

Wernisaż Świata Wyobraźni- już w środę

28 maj 2018

Swoimi obrazami chce wyrazić istnienie tego, co drzemie w zakamarkach jej duszy i wyobraźni. Maluje ekspresję i ruch- nieodzowne składniki życia. Sięga odważnie po intensywne kolory i zdecydowane barwy, które podkreślają emocje, charakterystyczne dla danej chwili…  Wernisaż swoich prac Jadwiga Kruża, utalentowana artystka- malarka otworzy w najbliższą środę 30 maja 2018 r. o 11.45,  w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze budynku stargardzkiego Starostwa.

czytaj więcej