Zwycięzcy na podium- po roku rywalizacji

30 paź 2018

Za nami barwny, miejscami zacięty- ale w sportowym duchu fair play- rok rywalizacji drużyn, zgłoszonych przez poszczególne szkoły. Najlepsi w sezonie 2017- 2018 uhonorowani zostali w Hotelu 104 Ośrodka Sportu i Rekreacji. Współzawodnictwo  na boisku i parkiecie podsumowano z udziałem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej i Prezydenta Stargardu Rafała Zająca. Najlepsze drużyny w kilku kategoriach wiekowych otrzymały nagrody Prezydenta i Starosty.

czytaj więcej

Piekno naszkicowane kreską- do obejrzenia w Galerii SCK

30 paź 2018

 

Subtelność i prostota, jednocześnie pewność wyrażona kształtem i formą, która łączy zalety technicznego rysunku z artystycznym spojrzeniem- takie refleksje nasuwają się widzom, mającym okazje oglądać dzieła Małgorzaty Palczewskiej.  Z zawodu  inżynier architekt, z zamiłowania natomiast twórca malarstwa i rysunku. Jej prace możemy podziwiać w Galerii 108 Stargardzkiego Centrum Kultury. W wernisażu prac pani Małgorzaty, uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, zauroczona podobnie jak inni zaproszeni goście subtelnym pięknem, naszkicowanym delikatną kreską. Prace Małgorzaty Palczewskiej wyeksponowano w Galerii SCK do końca listopada.

czytaj więcej

Lambretta i limuzyna królowej budziły sensację

29 paź 2018

Blisko 700 „klasyków” z różnych lat i epok światowej motoryzacji, zgromadziła pod jednym dachem trzecia edycja imprezy Retro Motor Show w Poznaniu. W hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich, o powierzchni 30 tys. mkw. miłośnicy pojazdów uratowanych z mroków zapomnienia i pieczołowicie odrestaurowanych, z dumą prezentowali swoje perełki.  Ze zbiorem własnych okazów zjechał też do Poznania Automobilklub Stargardzki.  Poszczególne egzemplarze- jedyne w swoim rodzaju-  przyciągały tłumy do stoiska Automobilklubu. Wyjazd  miłośników pojazdów retro do Poznania był możliwy, także dzięki finansowemu wsparciu ze strony Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna- oferty mile widziane

26 paź 2018

Otwarty konkurs ofert dla stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego, zainteresowanych świadczeniem nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r. ogłosił Powiat Stargardzki. Poszukiwane są również organizacje, które złożą ofertę w zakresie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Konkurs Zarząd Powiatu Stargardzkiego ogłosił na podstawie zapisów Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

czytaj więcej

Sport i pojazdy retro- na dwudziestą rocznicę

26 paź 2018

Okrągłą dwudziestą już rocznicę istnienia, świętowało hucznie i z rozmachem Koło Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Chociwlu. Urodziny organizacji, aktywnej na terenie miasta i gminy Chociwel, uświetnili uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych, uczestniczący w „Jesiennym spotkaniu sportowym”. W umiejętny sposób połączono więc młodość i radość  życia, z godną podziwu działalnością ludzi, którzy mimo barier choroby i cierpienia chcą udowodnić, że cieszyć się życiem można w każdym wieku, zapominając chociaż na chwilę o własnych słabościach.

czytaj więcej