„Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2024”

• 16 października 2024

W Atrium Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Iwona Wiśniewska odebrała z rąk Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza Wyróżnienie w 12. edycji konkursu „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2024”.

Do konkursu Powiat Stargardzki zgłosił projekt pn. ”BIAŁE SOBOTY” – organizowany cyklicznie we współpracy ze Stowarzyszeniem "Edukacja – Zdrowie – Aktywność".

Białe Soboty odbywają się w miejscowościach na terenie Powiatu Stargardzkiego. Byliśmy m.in. w Suchaniu, Stargardzie, Chociwlu, Dolicach. Myślą przewodnią projektu jest profilaktyka, która przede wszystkim obejmuje przeprowadzenie podstawowych badań m.in. poziomu cukru, cholesterolu, EKG, składu masy ciała, badanie słuchu.

Do dyspozycji mieszkańców naszego Powiatu są również konsultanci w tematach diety, ortopedii czy zasad działania Narodowego Funduszu Zdrowia.

Białe soboty mają na celu podnoszenie świadomości zdrowotnej, zachęcanie do dbania o zdrowie. Dają możliwość wykonania badań profilaktycznych umożliwiających dalsze monitorowanie stanu własnego zdrowia. Uczestnictwo w konferencji i prelekcjach umożliwia zdobycie wiedzy w bardzo przystępny sposób.