Działania promocyjno - informacyjne RIIP WZ - Film 2

• 10 stycznia 2024

Dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego oraz powiatów i miast województwa zachodniopomorskiego powstał System Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego (System RIIP WZ). System daje możliwość każdemu obywatelowi skorzystania z nieograniczonego dostępu do map województwa dotyczących m.in. uzbrojenia terenu, weryfikacji przeznaczenia działki, możliwości inwestycyjnych czy danych związanych ze środowiskiem i jego ochroną.

Ponadto System RIIP WZ zapewni obywatelom oraz administracji dostęp do szeregu informacji oraz procedowanie kluczowych spraw online, bez konieczności wizyty w urzędzie.

Przykładowe e-usługi dostępne w Systemie:

• udostępnienie materiałów wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
  • udostępnianie danych zgromadzonych w rejestrze publicznym;
  • składanie wniosków do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy (suikzp) lub zmiany suikzp;
  • udostępnianie informacji o nieruchomościach Województwa Zachodniopomorskiego;
  • udostępnianie informacji o środowisku;
  • zgłoszenie eksploatacji instalacji, z której emisja nie wymaga pozwolenia.

Materiały Promocyjne
  • Integracja Danych Uslugi Sieciowe (DOCX, 2.2 MB)
  • Dane Wojewodzkie (DOCX, 449.73 KB)