Kiermasz w "Parku"- razem z Mikołajem

05 gru 2018

Przedświąteczna gorączka przybiera na sile, nadmiar ofert i reklam przyprawia o zawrót głowy, całe zaś zamieszanie sprawia, że zaczynami mieć coraz większe problemy z wyborem właściwego drobiazgu. Rośnie też zagrożenie nietrafionych prezentów, które mogą trafić pod choinkę, psując świąteczny nastrój. Aby temu zapobiec, warto wybrać się w czwartek, szóstego grudnia do gościnnych pomieszczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Parku 3 Maja.  W ten wyjątkowy dzień, który kojarzy się z pierwszą porcją prezentów pod poduszką, ZS 1 zaprasza na bożonarodzeniowy kiermasz, zorganizowany staraniem Powiatu Stargardzkiego. Stoiska z całym bogactwem świątecznych wspaniałości czekają na zainteresowanych od  godz. 8.30 do 13.00.

czytaj więcej

Wojewódzka Inspekcja Sanitarna- bez uwag po kontroli szpitala

05 gru 2018

Oddział ginekologiczno- położniczy szpitala w Stargardzie, po jego reorganizacji skontrolowali inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej. Oddział od poniedziałku 26 listopada 2018 r. funkcjonuje jako całość na jednym piętrze- po dokonanym połączeniu działających dotychczas oddzielnie na dwóch piętrach: położnictwa i ginekologii z oddziałem neonatologicznym. Wnikliwej kontroli poddano przede wszystkim warunki leczenia i zabiegów, jakim poddawane są pacjentki. Inspektorzy brali pod uwagę stan pomieszczeń, poziom ich higieny oraz zgodność  z obowiązującymi normami, jakie powinien spełniać szpital w zakresie profesjonalnej opieki nad matką i noworodkiem. Pod lupę wzięto również wyposażenie połączonych oddziałów oraz ogólne warunki, jakie po reorganizacji zapewniono pacjentkom. Kontrola wypadła pomyślnie. Zachodniopomorska Wojewódzka Inspekcja Sanitarna nie stwierdziła istotnych  dla przeprowadzonej  reorganizacji oddziału nieprawidłowości. Natomiast drobne uchybienia, np. brak oznakowania sal lub brak pokrowców na łózkach zostały usunięte niezwłocznie.  

czytaj więcej

W grudniowy poranek zadbali o seniorów

04 gru 2018

Elementy odblaskowe osobom starszym rozdawali policjanci, razem z przedstawicielami Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej. Akcję, w której uczestniczyła również Irena Agata Łucka, reprezentująca  Zarząd Powiatu i Przewodnicząca Powiatowej Rady Bezpieczeństwa, zorganizowano w pobliżu kościoła pw. Św. Jana. Odblaski wręczano uczestnikom adwentowej mszy św., wychodzącym akurat z kościoła. Organizatorzy chcieli w ten sposób przypomnieć- przede wszystkim seniorom- o konieczności noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni wczesnym rankiem oraz o zmierzchu, szczególnie w porze jesienno- zimowej.

czytaj więcej

Poszukiwana organizacja do zadań specjalnych...

04 gru 2018

Konkretnie chodzi o sprostanie wyzwaniu, jakim jest poprowadzenie po Nowym Roku Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Otwarty konkurs dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych w tym zakresie ogłosił właśnie Zarząd Powiatu Stargardzkiego. Przebieg konkursu regulują przepisy ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Obowiązkiem władz powiatu jest natomiast zapewnienie całodobowej opieki w ośrodku interwencji rodzinom dotkniętym kryzysem, przede wszystkim doświadczającym przemocy. Swoje zgłoszenia zainteresowane organizacje mogą nadsyłać do 24. grudnia 2018 r.

czytaj więcej

DPS w Dolicach: parter po przebudowie

03 gru 2018

Dobiegły już końca prace remontowo- budowlane na parterze dolickiego Domu Pomocy Społecznej. Przebudowany gruntownie korytarz i pomieszczenia parteru poprawiły funkcjonalność tej części budynku. Po zakończeniu robót budowlanych, mieszkańcy DPS otrzymali bardziej przestronne i wygodne pomieszczenia parteru. Wyremontowany  korytarz jest również bardziej funkcjonalny dla osób, mających trudności z poruszaniem się.  Wyeliminowano także uciążliwą konieczność wychodzenia na zewnątrz do części administracyjnej budynku. Po remoncie podopieczni placówki  mają wygodny dostęp do biur i sekretariatu, bezpośrednio z części mieszkalnej-  już bez wysiłku pokonywania schodów wiodących do drugiego skrzydła budynku.

czytaj więcej