Załoga stargardzkiego SOR także z apelem #NieKłamMedyka

23 mar 2020

 

W dobie zagrożenia ekspansją koronawirusa, na wagę zdrowia i życia pozostaje informacja o stanie zdrowia osoby przyjmowanej przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Od tego, czy personel medyczny szpitali i załogi karetek pogotowia zostaną właściwie poinformowane o  kontaktach osób, którym udzielają pomocy  zależy także bezpieczeństwo  zespołów medycznych, zmagających się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Stąd akcja #NieKłamMedyka,  zdobywająca sobie coraz większa popularność w Sieci.

czytaj więcej

Natychmiastowa reakcja mieszkańców i przedsiębiorców na apel stargardzkiego szpitala

23 mar 2020

 

Mieszkańcy powiatu stargardzkiego i przedsiębiorcy odpowiedzieli natychmiast na apel Samodzielnego Wielospecjalistycznego ZOZ, proszącego o wsparcie dla szpitala, który w sytuacji stanu epidemii funkcjonuje w szczególnie trudnych warunkach. Dyrekcja szpitala od czasu publikacji apelu otrzymuje liczne pozytywne i budujące sygnały od mieszkańców, gotowych wesprzeć  finansowo placówkę, dążącą do zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentom oraz lekarzom, pielęgniarkom i personelowi szpitala.

czytaj więcej

Wykładowcy i studenci Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum organizują akcję wsparcia szpitali walczących z koronawirusem. Do akcji włączył się także szpital w Stargardzie

20 mar 2020

 

Nie możemy siedzieć bezczynnie. Natychmiast musimy pomóc i wiemy jak to zrobić- tymi słowami studenci oraz wykładowcy szczecińskiego Collegium Balticum apelują do mieszkańców regionu o finansowe wsparcie szpitali, które na Pomorzu Zachodnim tworzą pierwszy front walki z koronawirusem.  Do akcji organizowanej przez uczelnię dołączył  także szpital powiatowy w Stargardzie.

czytaj więcej