Stan zimowego pogotowia na drogach powiatu

07 sty 2021

 

Pierwszy podmuch zimy już za nami- o dynamicznej zmianie temperatur w najbliższych dniach informują natomiast prognozy. Niezależnie od spodziewanego nadejścia jakichkolwiek Bestii ze Wschodu, Zarząd Dróg Powiatowych utrzymuje stan pogotowia zimowego na swojej sieci dróg. Zawartą z zarządcą umowę na odśnieżanie nawierzchni realizuje też w praktyce firma, której powierzono to zadanie w ramach zawartego kontraktu.

czytaj więcej

Rodziny zastępcze z powiatową strategią- na trzy kolejne lata

05 sty 2021

 

Zapisy przyjętej przez Powiat Stargardzki Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w latach 2021- 2023 obowiązują od Nowego Roku. Dokument przyjęty przez powiatowych radnych określa strategię i cele do osiągnięcia, jakie wyznaczono odnośnie dalszego rozwoju rodzicielstwa zastępczego. Zadania te należą do powiatu, zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Przyjęta strategia kładzie szczególny nacisk na promowanie rodzicielstwa zastępczego w sytuacji, gdy brakuje osób, chcących podjąć się tego wyzwania.

czytaj więcej

Uwaga! Tej nocy i we wtorkowy poranek może być „szklanka” na drogach powiatu.

04 sty 2021

 

Nadejście „Syberyjskiej Bestii” nad Polskę wieszczą niektórzy już w połowie stycznia. Ma sypnąć śniegiem i skuć okolice arktycznym mrozem. To jednak „prawda czasu i prawda ekranu”. Bardziej konkretnie brzmią ostrzeżenia Szczecińskiego Biura Prognoz przed wahaniami temperatury w powiecie stargardzkim, których konsekwencją tej nocy i we wtorkowy poranek może być gołoledź na drogach i chodnikach.

czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna dalej w trybie online i ze zmianami od Nowego Roku

04 sty 2021

 

Zaborskie Towarzystwo Naukowe świadczy od Nowego Roku usługi nieodpłatnej pomocy prawnej mieszkańcom powiatu stargardzkiego, w wyznaczonych punktach na terenie powiatu. Najczęściej są to siedziby gmin, które udostępniają pomieszczenia organizacji wybranej przez władze powiatu w ramach konkursu. Nadal obowiązujące obostrzenia stanu epidemii, wykluczają natomiast bezpośrednie spotkania radców prawnych z interesantami. Dlatego świadczenia tego typu nadal możliwe są jedynie za pośrednictwem internetu i telefonicznie.

czytaj więcej

Sylwester 2020- noworoczne życzenia Starosty Stargardzkiego

31 gru 2020

 

 

Za nami trudny rok, w którym nie brakowało jednak chwil szczęścia i radości. W tym Nowym 2021, życzę mieszkańcom powiatu stargardzkiego przede wszystkim zdrowia. Te życzenia pozostają niezmienne w obecnej dobie Ale także niegasnącej nadziei, która niech już na stałe zagości w naszych sercach.

Waszym rodzinom, przyjaciołom i bliskim składam również życzenia stopniowego powrotu do normalności, a także realizacji nowych, nieco spóźnionych lub tych przełożonych planów...

Niech zbliżający się czas 2021 roku obudzi w nas wszystkich nową energię, nową radość i nową nadzieję.

Dobrej i niezapomnianej zabawy w tę noc sylwestrową. Niech okaże się wyjątkowa- chociaż w kameralnych warunkach. Życzę również wszystkim spełnienia marzeń i rodzinnego szczęścia w gronie najbliższych oraz radości z każdego dnia, jaki nas czeka w nowym kalendarzu.

 

 

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem ze Współpracownikami.

czytaj więcej