Czeski film na inaugurację Ińskiego Lata...

09 sie 2019

Pośród krystalicznie czystych jezior, cienistych lasów i łąk wabiących świeżą zielenią, urokliwe niezwykle miasto, ku któremu wiodą wszelkie ścieżki Wyżyny Ińskiej stało się  nieformalną, letnią stolicą kina- zarówno polskiego, jak i tego o europejskim formacie. Od piątku  do niedzieli  9- 18 sierpnia, miłośników kina spragnionych przede wszystkim bardziej ambitnego obrazu, wykraczającego poza ramy typowej komedii romantycznej, czeka  uczta dla oczu, ducha oraz innych zmysłów, wrażliwych na powab X Muzy. To już 46. edycja Ińskiego Lata Filmowego. Impreza mająca już swoich stałych fanów, odbywa się pod patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.

czytaj więcej

W siedem miesięcy wybudowali nową fabrykę

09 sie 2019

To już druga fabryka fińskiego koncernu Hydroline, którą wybudowano  w stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. W nowym obiekcie rozpocznie się produkcja siłowników hydraulicznych. Pracę rozpocznie tu już wkrótce ponad 100 osób.

czytaj więcej

Szansa powrotu do pracy po długotrwałej chorobie, dzięki wsparciu z PFRON- u

09 sie 2019

Jest możliwość ponownego podjęcia pracy mimo diagnozy, która z uwagi na stwierdzone schorzenia  wykluczyła  kontynuowanie dalszej drogi zawodowej. Ofertę dla osób zmagających się z chorobą lub urazami, uniemożliwiającymi powrót do wykonywanej wcześniej pracy przygotował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zachęca mieszkańców powiatu stargardzkiego  do zapoznania się z propozycją PFRON- u, ujętą w ramy programu Kompleksowej Rehabilitacji.

czytaj więcej

Powiatowy program zapobiegania przestępczości jednogłośnie przyjęty

08 sie 2019

Dokument przygotowany przez Wydział Zarządzania Bezpieczeństwem  Starostwa Powiatowego w Stargardzie we współpracy z Miastem, Strażą Miejską i Komendą Powiatową Policji przyjęto na forum Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, której przewodniczy Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Powiatowy program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego dotyczy lat 2019- 2022. Zaplanowano w nim działania zarówno służb i jednostek, jak i organizacji społecznych, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gmin powiatu.

czytaj więcej

Tajemnice kamieńskiej katedry i atrakcje oceanarium. Udany wyjazd podopiecznych chociwelskiego Koła Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem

07 sie 2019

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, by doświadczyć wrażeń i niespodzianek, o których trudno zapomnieć. Regułę głoszącą, że szukając atrakcji w odległych miejscach nie wiemy, co mamy pod ręką, mogą odkrywać także osoby, zrzeszone w chociwelskim Kole Terenowym Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Integracyjne wyjazdy sprzyjają także nawiązywaniu wzajemnych relacji oraz ugruntowaniu więzi. Piękno pejzażu Pomorza Zachodniego i bogate w historię miejsca, pozwalają także zapomnieć chociaż przez chwilę  o własnym cierpieniu i  niepełnosprawności.

czytaj więcej