Stopniowy powrót do normalności- dzięki soulowym i jazzowym brzmieniom na Dużej Scenie

31 lip 2020

 

Najpierw plenerowe jam session w urokliwych zakątkach Rynku Starego Miasta, u stóp Kolegiaty i w sąsiedztwie Ratusza- teraz zaś oczekiwany z niecierpliwością koncert, inaugurujący po długotrwałej przerwie działalność artystyczną na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. To oznaki stopniowego powrotu do normalności, chociaż pandemia nadal nie daje zapomnieć o sobie.  Przekładany z powodu epidemii koncert Grupy EABS zgromadził 30 lipca w sali widowiskowo- teatralnej  liczną grupę miłośników brzmień, które różnią się od tych, obecnych na co dzień  w radiowych play listach.  Wyjątkowy klimat stworzony przez muzyków, pozwolił słuchaczom na złapanie oddechu i chwilę zapomnienia od rzeczywistości naznaczonej stanem epidemii…

czytaj więcej

Regionalne Centrum Informatyki w Bydgoszczy, kolejnym partnerem I LO przy realizacji programu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

30 lip 2020

 

Uczelnia z Bydgoszczy jest kolejną, obok Uniwersytetu Szczecińskiego, która zawarła umowę o współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie, zobowiązując się do merytorycznego wsparcia realizacji programu edukacyjnego w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego. I LO wybrano razem z  15 innymi szkołami średnimi- po jednej dla każdego województwa. Mają one realizować program Ministerstwa Obrony Narodowej „CYBER MIL. z klasą”. Do realizacji programu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, pod patronatem resortu obrony, upoważnia przyznany liceum  certyfikat Wojskowej Akademii Technicznej.

czytaj więcej

Kierowcy pod lupą policji na drogach w Suchaniu

30 lip 2020

 

Akcję kontrolno- prewencyjną przeprowadzili funkcjonariusze Posterunku Policji w Suchaniu, razem z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej. Pod lupę wzięto kierowców poruszających się po drogach miasta i gminy Suchań. Kontrolujący byli szczególnie wrażliwi na wykroczenia kierowców popełniane względem pieszych, które mogły bezpośrednio zagrażać ich bezpieczeństwu. Zwracano także uwagę na samych pieszych oraz ich zachowanie, mające także niebagatelne znaczenie w ruchu drogowym.

czytaj więcej

Powiatowy Inspektor Sanitarny przypomina: Czas wakacji, lecz nie od COVID- 19...

29 lip 2020

 

Zniesienie części obostrzeń oraz odwołanie przymusowej izolacji w domach, nie kończy formalnie obowiązującego nadal stanu epidemii. Mimo to zmęczeni ograniczeniami, ciągłym lękiem i stresem powodowanym okolicznościami zagrożenia, paradoksalnie zdajemy się wypierać ze świadomości fakt ciągłej obecności wirusa SARS- CoV- 2, który nie próżnuje mimo wakacji. Świadczą o tym rekordowe statystyki zakażeń, odnotowywane na przestrzeni kilku ostatnich dni w ciągu doby na terenie całego kraju. Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Stargardzie przypomina zatem mieszkańcom miasta i gmin powiatu o przestrzegania obowiązujących nadal zaleceń, które mogą ograniczyć ekspansję wirusa.

 

czytaj więcej

Odcinek drogi powiatowej Słodkowo- Suchań już formalnie otwarty

29 lip 2020

 

W samo południe uroczystym przecięciem wstęgi zwieńczono we wtorek, 28 lipca formalny  odbiór przebudowanego przez firmę STRABAG odcinka drogi powiatowej ze Słodkowa do Suchania. Droga o długości 1,2 km zyskała nową, poszerzona nawierzchnię, chodniki oraz wygodne zjazdy do okolicznych pól i posesji. Prace budowlane rozpoczęte w pierwszych dniach marca tego roku przebiegały zgodnie z harmonogramem- mimo obowiązujących obostrzeń związanych ze stanem epidemii. W formalnym przekazaniu przebudowanego odcinka uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Ireną Agatą Łucką- Członkiem Zarządu Powiatu. Inwestycję sfinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych, przy udziale wkładu własnego Gminy Suchań i Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej