Rosnąca popularność nieodpłatnej pomocy prawnej- mimo warunków pandemii

02 kwi 2021

 

W warunkach wprowadzonych obostrzeń obowiązujących w dobie pandemii, swoje usługi nieodpłatnej pomocy prawnej świadczą eksperci Zaborskiego Towarzystwa Naukowego i Szczecińskiej Izby Adwokackiej, w wybranych punktach na terenie powiatu stargardzkiego. Porady prawne udzielane są w trybie zdalnym i telefonicznie. Z dokonywanych na bieżąco zestawień wynika, że nieodpłatne porady ekspertów i prawników cieszą się rosnąca popularnością.

czytaj więcej

Obrady i debata w trybie zdalnym- jednostki podległe powiatowi przedłożyły radnym sprawozdania z działalności podczas marcowej sesji.

01 kwi 2021

 

Prowadzoną zdalnie  XXVI sesję Rady Powiatu Stargardzkiego zdominowały w znacznej części roczne sprawozdania z działalności jednostek, podległych formalnie władzom powiatu. Przyjęto je w formie uchwał na wirtualnym forum rady w 13 miesiącu trwania pandemii. Ze szczególną uwagą zapoznano się przy tym ze sprawozdaniem finansowym Samodzielnego Wielospecjalistycznego  Publicznego ZOZ i Powiatowej Inspekcji Sanitarnej, działających w dynamicznych warunkach walki z COVID- 19.

czytaj więcej

Kwietniowa okazja badań mammograficznych- mobilna pracownia zaparkuje w Stargardzie.

01 kwi 2021

 

Mimo utrzymujących się ograniczeń stanu epidemii, szczeciński Oddział NFZ przypomina o konieczności profilaktyki, której celem jest zapobieganie przypadkom nowotworów piersi. Zachęca również kobiety do skorzystania z bezpłatnych badań w mammobusie. To okazja do profilaktycznych badań szczególnie dla kobiet w wieku 50- 69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat. Warto zatem skorzystać z oferty bezpłatnych badań profilaktycznych.

czytaj więcej

Szpital oraz inspekcja sanitarna podsumowują działalność- sesyjna środa pod znakiem sprawozdań, a także decyzji ważnych dla zawodowych rodzin zastępczych.

31 mar 2021

 

Sprawozdania z rocznej działalności Powiatowej Inspekcji Sanitarnej, Samodzielnego Publicznego ZOZ a także Straży Pożarnej i Policji, oraz innych jednostek prowadzonych przez Powiat Stargardzki zdominują sesję Rady Powiatu, której obrady w trybie zdalnym rozpoczynają się w środę 31 marca o godz. 11. W trzynastym miesiącu od chwili wybuchu pandemii, szczególnie istotne okażą się raporty roczne szpitala i powiatowego inspektora sanitarnego, które ilustrują przebieg walki z pandemią na terenie powiatu.

czytaj więcej

Bilans przedświątecznego weekendu: 80 wykroczeń i pięciu nietrzeźwych kierujących.

30 mar 2021

 

Ostatni przed świętami weekend marca upłynął policjantom Komendy Powiatowej w Stargardzie pod znakiem intensywnych działań prewencyjnych na drogach miasta i powiatu. Podczas akcji z udziałem specjalnej grupy „SPEED”, zwracano szczególną uwagę na kierowców łamiących przepisy kodeksu ruchu drogowego. „Szczególnymi względami” cieszyli się także ci, którzy mając zbyt ciężką nogę nagminnie przekraczali prędkość.

 

czytaj więcej