Piękno i elegancja z nutką nostalgii- w centrum Stargardu

10 cze 2019

Takich maszyn nie spotkamy już na co dzień. Odjechały nieodwołalnie w przeszłość, powracając czasem przy wyjątkowych okazjach. Właśnie taka nadarzyła się w minioną sobotę, kiedy Stargard po raz dwunasty gościł uczestników Miedwiańskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, zorganizowanego przez pasjonatów motoryzacji. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska.  Auta z przełomu epok i minionych dekad, zjechały tym  razem na parking po dawnej pętli autobusowej przed budynkiem SCK. Miejsce nadawało się idealnie do prezentacji pojazdów, obok których nie można przejść obojętnie. Przy lśniących i wspaniałych maszynach, szyku zadawały także ich załogi w ubiorach z epoki.

czytaj więcej

Te wspaniałe maszyny zaparkują jutro w centrum Stargardu

07 cze 2019

A razem z nimi szczęśliwi posiadacze, którzy nie zamieniliby ich na żadne inne współczesne cacka, zapełniające tłumnie nasze drogi. To wszystko w ramach XII już edycji Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych, organizowanego przez Automobilklub Stargardzki pod patronatem Starosty, Iwony Wiśniewskiej. Automobile z przełomu wieków oraz lśniące krążowniki szos, prezentować będą swe wdzięki zachwyconym widzom w sobotę 8 czerwca 2019 r., od godz. 16.00.- tym razem na nowym parkingu przed budynkiem Stargardzkiego Centrum Kultury (po dawnej pętli autobusowej). Organizatorzy zapewnili więc doskonałe warunki do ekspozycji pojazdów, wobec których nie można przejść obojętnie.

czytaj więcej

Skontroluja autokar przed wyjazdem. Jest miejsce w Centrum Przesiadkowym

06 cze 2019

Punkt kontroli autobusów wyznaczono na trzecim peronie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego przy ulicy Towarowej w Stargardzie. To wspólne przedsięwzięcie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Komendy Powiatowej Policji, które przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci oraz grup wycieczkowych, organizujących autokarowe wyjazdy. Miejsce kontroli technicznej pod nadzorem policji w ZCP, umożliwi sprawny i szczegółowy przegląd autokarów oraz kontrolę wymaganych dokumentów. Do jej przeprowadzenia zapewnione zostały odpowiednie warunki, jakie stwarza obiekt Centrum Przesiadkowego.

czytaj więcej

Dobrzany: gorączka w pełni na placu budowy

05 cze 2019

Przebudowa ulicy Jana Pawła II w Dobrzanach nabiera tempa. Firma STRABAG, która na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych rozpoczęła  inwestycję, dofinansowaną z budżetu Powiatu Stargardzkiego, rządowego Funduszu dróg Samorządowych i przy udziale Gminy Dobrzany, przystąpiła do demontażu starej nawierzchni jezdni. Wiąże się to z pierwszymi utrudnieniami w ruchu na tym odcinku drogi powiatowej, zapewniającej skomunikowanie z krajową „10” w Suchaniu i „20” w Chociwlu. Wykonawca, demontując nawierzchnię z poniemieckich płyt betonowych, wprowadził ruch wahadłowy.

czytaj więcej

Żywioł i dziecięca radość w komendzie przy Warszawskiej

05 cze 2019

Rzadko się zdarza, by szacowny budynek Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie sprzyjał rozrywce, zabawie i wszelkim  uciechom. To miejsce, które przychodzi nam czasem odwiedzić. Niektórym nawet pod przymusem… Budynek przy Warszawskiej mało komu może zatem kojarzyć się z beztroską i zabawą. Są jednak wyjątki od tej reguły. Czerwcowe świętowanie Dnia Dziecka zniosło bowiem atmosferę powagi, jaka panuje na co dzień w siedzibie instytucji, strzegącej naszego bezpieczeństwa. Tym bardziej, że policyjny festyn dla dzieci pobił wszelkie rekordy, zarówno pod względem frekwencji, jak i atrakcji przygotowanych dla najmłodszych.

czytaj więcej