Gęstość kości do weryfikacji- bezpłatnie i bezboleśnie w osteobusie

19 maj 2021

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się badania w mobilnej pracowni parkującej dzisiaj przed siedzibą szpitala. Załoga osteobusu przyjmuje zarejestrowanych wcześniej chętnych, którzy chcą zbadać gęstość swoich kości. To niezbędna profilaktyka przeciwdziałająca rozwojowi osteoporozy- choroby dotykającej osoby w wieku 50 plus. Osteobus zatrzymał się na cały dzień przed szpitalem w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Zbadaj swoje kości”.

czytaj więcej

Promujemy zdrową żywność: ZODR w Barzkowicach z konkursem dla najmłodszych

19 maj 2021

 

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat zamieszkałe w powiecie stargardzkim mogą wziąć udział w konkursie plastycznym, organizowanym online przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Inicjatorzy konkursu pod hasłem  „Jabłuszko i buraczek mają dobry smaczek” chcą zachęcić najmłodszych do pracy nad plakatem promującym zdrową dietę, opartą na produktach naturalnych rodzimego pochodzenia. Partnerami konkursu jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, razem z Zachodniopomorską Izbą Rolniczą.

czytaj więcej

Siedliska i gatunki przyrodnicze objęte monitoringiem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

14 maj 2021

 

Monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych rozpoczynają służby Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska na gruntach leśnych, pozaleśnych oraz wodach i gruntach objętych wszystkimi formami własności na terenie całego kraju. Prace obserwacyjno- pomiarowe prowadzone będą w ramach państwowego Monitoringu Środowiska, finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

czytaj więcej

Bez maseczki na świeżym powietrzu- od soboty otwarte również ogródki gastronomiczne

14 maj 2021

 

Będzie można zdjąć maseczkę od 15 maja, przebywając  na świeżym powietrzu. Natomiast obowiązek ich noszenia został utrzymany w pomieszczeniach zamkniętych oraz  pojazdach komunikacji publicznej.  Przewoźnicy mogą również znieść limit zajęcia jedynie połowy miejsc w autobusach, pociągach i tramwajach- otwarte również zostaną plenerowe ogródki restauracji, pubów i kawiarni.

czytaj więcej

Wiosna sprzyja rowerzystom jednak policja przypomina- zadbaj bezpieczeństwo na swoich dwóch kółkach

14 maj 2021

 

Zniesienie części pandemicznych obostrzeń już w najbliższy weekend oraz wiosenna aura- te długo wyczekiwane okoliczności zachęcają do odkurzenia własnych dwóch kółek i wypraw poza miasto. Na drogach i ścieżkach  przybywa więc rowerzystów, spragnionych   relaksu i czynnego wypoczynku. Policja przypomina jednak: te same wymagania związane z bezpieczeństwem obowiązują w równych stopniu tak rowerzystów, jak  i pozostałych kierowców.

czytaj więcej