Pamiętajmy o ratownikach medycznych w dniu ich święta

13 paź 2020

 

Dzień Ratownictwa Medycznego wyznaczono w kalendarzu na 13. października. W tym roku święto ludzi z pierwszej linii frontu walki o zdrowie i życie, nabiera szczególnego znaczenia. W warunkach rosnącej skokowo liczby nowych zakażonych SARS- CoV- 2, załogi ambulansów pogotowia są narażone przede wszystkim na kontakt z wirusem. Dzielą również ogrom wysiłku i trudu całej Służby Zdrowia, wytrwale spiesząc  z pomocą. Obok dodatkowych obowiązków, wynikających ze stanu epidemii, niosą na co dzień swoją pomoc i wsparcie. Ich praca i służba częstokroć nie spotykają się z należytym uznaniem.

czytaj więcej

Samorząd Województwa potwierdził przyznanie dofinansowania na utworzenie Regionalnego Pogotowia Kryzysowego

13 paź 2020

 

Realizacją projektu zajmie się Powiat Stargardzki, który  otrzymał dofinansowanie przyznane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Pogotowie Kryzysowe rozpocznie działalność w pomieszczeniach budynku, zajmowanego dotychczas przez Zespół Szkół Budowlano- Technicznych przy ul. Składowej. Część pomieszczeń w budynki przekazanym przez Powiat na rzecz Miasta  użyczy placówce Prezydent Stargardu- w myśl uzgodnień podpisanego wcześniej listu intencyjnego.

czytaj więcej

„Słoneczko” otwarte na osiedlu Lotnisko. TPD poprowadzi żłobek na parterze nowego budynku Stargardzkiego TBS.

09 paź 2020

 

Blisko 600 mkw. w 4 oddzielnych i przestronnych salach, razem z bogatym zapleczem: szatnią, wózkownią i placem zabaw… Nowy żłobek powierzony Towarzystwu Przyjaciół Dzieci oficjalnie rozpoczął działalność na parterze  budynku Stargardzkiego TBS przy ul. Śniadeckiego na osiedlu Lotnisko w Stargardzkie- Kluczewie. Do dyspozycji oddano łącznie 48 miejsc.

czytaj więcej