Dzielnicowi wprowadzili porządek...

09 kwi 2019

A zrobili to w sposób profesjonalny, szybki i sprawny w ramach wspólnej akcji pod hasłem „Czysta Gmina”. Walka z nieporządkiem toczyła się zarówno w samym Suchaniu, jak i przyległych miejscowościach.  Funkcjonariuszy w podejmowanych działaniach wspierali pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Pod lupę wzięto stan porządku i czystości w obrębie poszczególnych posesji. Tam, gdzie bałagan mógł rzucać się w oczy, ustalano odpowiedzialnych za porządek właścicieli, dzierżawców lub zarządców nieruchomości.

czytaj więcej

Syreny alarmowe odezwą się 10 kwietnia

09 kwi 2019

Test sprawności systemu alarmowego zostanie przeprowadzony w środę, 10 kwietnia. W ramach ćwiczeń odezwą się wtedy syreny, zainstalowane w budynkach użyteczności publicznej na terenie miasta, oraz  gmin powiatu stargardzkiego. Próbny alarm potrwa około minuty. Zarządzenie w tej sprawie wydał Wojewoda Zachodniopomorski

czytaj więcej

Strajk nauczycieli- dzień drugi (aktualizacja)

09 kwi 2019

Przed nami  drugi już dzień strajku nauczycieli, który ma charakter bezterminowy. Strajkują    szkoły ponadpodstawowe i zespoły szkół, będące pod bezpośrednim nadzorem Powiatu Stargardzkiego-  ogółem siedem placówek, w tym pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. W czynnym proteście uczestniczy łącznie 241 nauczycieli placówek szkolnictwa ponadpodstawowego.

czytaj więcej

Ponad 1,8 mln zł dla Powiatu Stargardzkiego na wsparcie usług społecznych

08 kwi 2019

Projekt Powiatu Stargardzkiego pn. „Rodzina-najlepszą inwestycją”, znalazł się na liście rankingowej i dzięki temu otrzyma ponad 1,8 mln zł na wsparcie i rozwój pieczy zastępczej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Przyznane dofinansowanie wynosi 95% kosztów całkowitych.

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie przedstawił zatwierdzoną listę projektów wybranych do dofinansowania, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020,  działanie 7.6:  „Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym”.

Projekt zrealizują wspólnie do końca 2021 r.:  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych.

czytaj więcej

Eksperci doradzą, jak zaczerpnąć "Czyste Powietrze"...

08 kwi 2019

Program, którego celem jest poprawa jakości powietrza, poprzez eliminowanie pieców oraz kotłów węglowych a także kompleksowa termomodernizacja budynków, wchodzi w praktyczną fazę. Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmują wnioski od właścicieli bądź współwłaścicieli budynków oraz mieszkań, zainteresowanych finansowym wsparciem wymiany ogrzewania lub docieplenia budynku. Pracownicy Wojewódzkiego Funduszu szkolą także przedstawicieli samorządów: gminnych, miejskich i powiatowych, którzy mogą zapewnić praktyczną pomoc i wsparcie mieszkańcom, ubiegającym się o dofinansowanie w ramach programu.

czytaj więcej