Niepełnosprawny złoży wniosek- bez wychodzenia z domu

10 sty 2019

Powiat Stargardzki będzie rozwijał System Obsługi Wniosków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To ogólnopolska platforma informatyczna, wspierająca rozwój e- administracji dla osób, mających trudności z poruszaniem się. Założenie jest takie, by załatwić  sprawy związane z otrzymywaniem świadczeń  PFRON- u bez wychodzenia z domu. Porozumienie odnośnie rozwoju systemu obsługi, Powiat Stargardzki zawarł z PFRON jesienią ubiegłego roku. W najbliższych miesiącach nastąpi wdrażanie systemu. Nowoczesna platforma informatyczna ma więc ułatwić niepełnosprawnym uzyskanie należnego im wsparcia i pomocy.

czytaj więcej

Centrum Caritas zajmie się interwencją

10 sty 2019

Decyzją Zarządu Powiatu Stargardzkiego, Centrum Socjalne Caritas Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej zajmie się prowadzeniem Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Umowa z Centrum Caritas dotyczy świadczenia usług w zakresie interwencji przez cały 2019 r. Celem działalności ośrodka jest natychmiastowa, doraźna pomoc osobom, znajdujący się w szczególnie trudnych sytuacjach życiowych. W ośrodku znajdują schronienie przede wszystkim kobiety zagrożone przemocą domową. Założeniem jest gotowość niesienia pomocy przez całą dobę, połączona z profesjonalnym wsparciem psychologicznym.

czytaj więcej

Wszechstronne wykształcenie ogólne- zgodnie z nową podstawą

09 sty 2019

Nowej podstawie programowej poświęcono eksperckie spotkanie w sali widowiskowo- teatralnej Stargardzkiego Centrum Kultury, zorganizowane przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie.  W konferencji na temat podstawowych założeń, filozofii oraz zmian i kierunków działania w kształceniu uczniów szkół ponadpodstawowych uczestniczyła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska- Kulesza oraz Zastępca Prezydenta Stargardu, Ewa Sowa. Pierwszą część spotkania wypełniły prezentacje zmian oraz kierunków działania w oświacie ponadpodstawowej.

czytaj więcej

Jeleń pod wiatą w "Parku".

09 sty 2019

Wędrówka jeleni po ulicach miasta stała się wydarzeniem dnia dla mieszkańców Stargardu. Trzy okazałe osobniki spacerowały w okolicach nowego cmentarza nieopodal Giżynka, osiedla Zachód i Parku 3 Maja.  Relacje z niecodziennych, lecz „bliskich spotkań trzeciego stopnia” lawinowo zamieszczane są w portalach społecznościowych, a także w lokalnych mediach.  Jeden z osobników penetrujących alejki Parku 3 Maja, trafił prosto do składziku gospodarczego przy Zespole Szkół Nr 1.

czytaj więcej

Krwiobus zaparkuje przed komendą

09 sty 2019

Do udziału pierwszej w tym roku akcji poboru krwi zapraszają policjanci z Komendy Powiatowej w Stargardzie. Punktualnie o 9.00 przed budynkiem przy ul. Warszawskiej zaparkuje mobilny punkt poboru krwi. Funkcjonariusze zrzeszeni w policyjnym klubie honorowych dawców krwi zachęcają do oddawania tego życiodajnego leku dzisiaj (środa), w godzinach od 9.00. do 13.00.

czytaj więcej